Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

Jestem ty nowy więc przy okazji WITAM

 

Problem mam z wysyłaniem maili.

Zainstalowałem na serwerze postfix + dovecot

Mam zainstalowany system CRM wysyłający maile

niestety problem jest z niedochodzeniem maili na poszczególne serwery.

Na o2 dochodzą natomiast na outlook.com już nie

 

Zależy mi na tym ponieważ z CRM będę wysyłał faktury do klientów

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do stref DNS musisz dodać odpowiednie klucze: DMARC, SPF, DKIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógł bym cie prosić o poprowadzenie za rączkę ?

 

jak u mnie to wszystko wygląda

Mam domene na superhost serwer dns na cloudflare i server vps z serwerem www + poczta(postfix + dovecot)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porwacam jak bumerang

oto screen z cloudflare

d1e5c52500a7b.png

postfix i dovecot z stąd

http://m.krizna.com/ubuntu/setup-mail-server-ubuntu-14-04/

dkim stąd

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-and-configure-dkim-with-postfix-on-debian-wheezy

sfp zapodziałem link

 

a tu nagłówek z maila który dochodzi do o2

Return-Path: <daemon@intrakomp.pl>
Received: by o2.pl (o2.pl mailsystem) with LMTP;
	Tue, 29 Mar 2016 11:07:04 +0200
Received: from host124-161-213-188.serverdedicati.aruba.it [188.213.161.124]
	by mx11.o2.pl with ESMTP id SXrnrl;
	Tue, 29 Mar 2016 11:04:25 +0200
Received-SPF: pass (mx11.o2.pl: domain of daemon@intrakomp.pl
	designates 188.213.161.124 as permitted sender)
Received: by mail.intrakomp.pl (Postfix, from userid 1)
	id 2FAF584427; Tue, 29 Mar 2016 11:04:24 +0200 (CEST)
To: maciek-z2@o2.pl
Subject: intraKomp - Kontakt
X-PHP-Originating-Script: 0:send-mail-contact.php
From: maciejzackiewicz@outlook.com
Message-Id: <20160329090424.2FAF584427@mail.intrakomp.pl>
Date: Tue, 29 Mar 2016 11:04:24 +0200 (CEST)
X-O2-Trust: 3, 86
X-O2-SPF: pass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko tutaj to zostawię...

 

Qi4qXUO.png

 

Skoro nie potrafisz sam, to może zapłać komuś niech to ustawi? No i chyba nie chcesz świadczyć komercyjnie usług hostingu poczty, prawda?

 

Z darmowych masz prokonto.pl zoho.com możesz pocztę w SuporHoście utrzymywać - gdzie chcesz. W CRM podasz zewnętrzny adres smtp i też będzie działać (nie wiem co to za crm - strzelam) więc po co ta zabawa?

Edytowano przez Jarosław Szmańda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie będę świadczył usług hostingowych i poczty bo dopiero tego się uczę.

Robię to na własnym vps żeby się czegoś nowego nauczyć.

Dzięki za linki. dopóki nie ogarnę tego będę korzystał z prokonto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×