Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej

Do streamingu potrzebowałem serwera pod aplikację i skrypty, skusiła mnie oferta Home Cloud PRO. Jak sama nazwa wskazuje serwery pro... Jednak nie dajcie się nabrać na te magiczne słowa PRO....

Dlaczego ? Uruchomiłem serwer, zainstalowałem skrypty i 10.02.2016 chciałem przeprowadzić sktreaming. Podczas testów w dniu streamu okazało się że serwer nie jest dostępny jak i nie ma możliwość zalogowania się do panelu etc. I taka sytuacja była przez 40-50 minut. Pomyślałem ok, zdarza się ważne, że przed startem live streamingu serwer się podniósł i nie wyłączył przez czas trwania. Ale dziś to był szok :) Od 09.00 serwery były dostępne, ale komunikacja z nimi, zwiększanie zasobów czy też inne operacje były niedostępne, pokazywał się komunikat w trakcie zmian (pytanie czy się wyłączy, czy przetrwa :)).A dziś kolejny live streaming. Komunikacja z ich obsługą Klienta to 40 minut na telefonie, do tego nadal brak odpowiedzi na zgłoszenie awarii. Wiem, że każdemu wszystko może się zdarzyć, ale czemu im tak często. Równocześnie korzystam z droższego rozwiązania jakim jest Amazona i od 4 lat nie spotkałem się z takimi problemami. Piszę to bardziej ku przestrodze - być może jeszcze nie czas na HomeCloud PRO :)

 

PS

Informacyjnie po godzinie 16.00 można działać na tych serwerach.

Edytowano przez sreg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle sie pisze na forum że home to badziew, wystarczyło poczytać

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale dziś to był szok :) Od 09.00 serwery były dostępne, ale komunikacja z nimi, zwiększanie zasobów czy też inne operacje były niedostępne, pokazywał się komunikat w trakcie zmian (pytanie czy się wyłączy, czy przetrwa :)).A dziś kolejny live streaming. Komunikacja z ich obsługą Klienta to 40 minut na telefonie, do tego nadal brak odpowiedzi na zgłoszenie awarii.

 

Dzień dobry,
W przypadku transmisji dużych eventów gdy produkcja video z kilkoma kamerzystami i na przykłąd nagraniem koncertu kosztuje 10 000 zł nie może być watpliwości że streaming video zadziała.
Dlatego firma Nadaje broadcasting stworzyła usługę Video Streams, w ramach której można wykupić serwer do stremingu audio lub video nawet na jeden dzień. Ponadto można bezpłatnie przetestować przez 14 dni (z limitem 5 widzów). Zapraszam do założenia konta pod adresem:
Edytowano przez wojtekd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w stopce, ale napiszę też post, bo nie każdy przegląda całe forum - dostarczam rozwiązania (najczęściej spersonalizowane) pod streaming. Cennik jako taki mam ustalony, jednak realizuję to jako osoba prywatna. Taniej niż Amazon, taniej niż nadaje, bo dorzucam tylko prowizję za zarządzanie całością, a nie jak reszta 500% kosztów serwerów, transferu i jeszcze ogromne prowizje.

 

Co do Amazona, to do słowa "droższe" polecam zawsze dopisać przedrostek "naj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×