Skocz do zawartości
Bartosz Z

Transfer domeny .pl i odnowienie z kwarantanny

Polecane posty

Hej!

Przed kilkunastoma minutami wygasły dwie domeny .pl. Zechcę je przenieść do tańszego operatora i wtedy dokonać odnowienia i niższej opłaty. Kto najtańszy obsługuje taką opcję?
W OVH jest to możliwe? Nie znalazłem info na ich stronie, ani w poradnikach.
Gnum.pl też bez żadnych informacji (napisałem na wsparcie, może odpiszą..).

Tak więc: do kogo mogę je przenieść i za jaką cenę odnowić?

Pozdrawiam,
Bartosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dokonasz transferu w kwarantannie. Chyba, że jesli obie firmy rejestrują domeny w HRD to można e-cesje wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że przeniosę i to nie wewnątrz badziewnego HRD ;)

90 PLN + VAT: https://rejestracjadomen.pl/domeny-uslugi/
Zwykłe odnowienie 129 PLN + VAT, więc nie opłaca mi się: https://pomoc.ogicom.pl/?/Knowledgebase/Article/View/211/143/przeniesienie-domeny-do--ogicom-po-jej-wygasnieciu-u-innego-dostawcy
U przyjaciół z HostingHouse zapłacę 79 PLN + VAT.

To wszystko i tak taniej, bo w Home zapłaciłbym podstawowo 99 PLN + VAT za odnowienie, a z kwarantanny może być jeszcze drożej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas 79 zł brutto za odnowienie .pl + 6.15 zł za karę, bo w kwarantannie. W razie czego zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kody authinfo to jak najbardziej możesz się przenieśc do każdej firmy umożliwiającej transfer z reaktywacją (u nas w domena.pl na 100% taki zrobimy), ale jeżeli nie masz kodów authinfo to obecny operator może Ci ich nie wydac bez odnowienia domen.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przyjaciół poznaje się w biedzie" - jeden z użytkowników WHT jeszcze wczoraj zlecił transfery obu domen, bez zbędnych kroków :)
Dzisiaj domeny są już u nowego rejestratora, przedłużone za połowę cennika Home.

Ola, kody authinfo otrzymałem przed wygaśnięciem domen.
Mcbarlo, MZone, Hekko - dzięki za oferty! Dowiedzcie się jak u Was wygląda transfer z odnowieniem wygasłej domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. Mam również domenę której nie przedłużyłem a chcę ja transferować do tańszego rejestratora (obecnie to firma w wielkiej 3). Oczywiście posiadam aktualny i ważny kod authinfo który został wysłany pocztą przed wygaśnięciem domeny ale doszedł do mnie już po jej wygaśnięciu. Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowano przez ptal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zapomniałem dodać że domena oczywiście z końcówką .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość transferu, ale pamiętaj o tym, że musisz pokryć koszt odnowienia domeny + koszt odnowienia domeny z kwarantanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Zazwyczaj nie ma problemu z przenoszeniem wygasających domen pomiędzy rejestratorami. Poszukaj najlepszej oferty i po prostu dopytaj jak wygląda procedura (czy np. wystarczy opłata za samo odnowienie domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w temacie.

Poszedłem za radą użytkownika "wladcapierscieni" napisałem do wybranej firmy i w ciągu godziny domena transferowana i odnowiona za przyzwoitą cenę. Dla potomnych transfer jest możliwy ale musi to zrobić suport wybranej przez nas firmy, gdyż panele klienta które transfery robią z automatu odrzucą taką prośbę o transfer (sprawdzone osobiście na własnym przykładzie).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×