Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

W sierpniu 2015 NASK zrobił kilka zmian dotyczących domen, na pewnie wszyscy je zauważyli, ale na wszelki wypadek małe podsumowanie:

 

http://www.smarthost.pl/blog/nowe-zasady-rejestrowania-polskich-domen-sierpien-2015

 

Najciekawszą zmianą jest odcięcie możliwości hurtowego rezerwowania domen wygasających przez firmy zajmujące się przechwytywaniem, przez dodanie dodatkowych typów blokady domeny po wygaśnięciu.

 

Wojtek

Edytowano przez trustnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Panie Wojtku, czy ten post nie jest przypadkiem w celu poprawy pozycjonowania strony (marki)?

Zmiany nastąpiły w sierpniu 2015, nie 2014 ;)

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku, czy ten post nie jest przypadkiem w celu poprawy pozycjonowania strony (marki)?

Zmiany nastąpiły w sierpniu 2015, nie 2014 ;)

 

Faktycznie, ponieważ napisałem ja, to tak może wyglądać, Ale na serio, to sam wpis na blogu powstał w odniesieniu do konkretnego mojego klienta,który zarezerował sobie domenę, a okazało się, że wcale ona nie jest zarezerwowana (!).

W tym kontekście to nowość. Na razie nikt inny o tym nie napisał, żaden z dużych branżowych portali. Zatem podejrzewam, że może to być jednak ciekawe dla części osób ...

 

Strzelam, że mało kto wie i zwrócił uwagę na tą zmianę z 90 dniowym okresem blokady rezerwacji domen. Oczywiście za wyjątkiem tych, którzy są rejestratorami i kilku podejrzewam innych, którzy znaleźli gdzieś informację podaną przez NASK (choć szczerze mówią opisy na stronie NASK są dość lakoniczne: http://www.dns.pl/opiskomunikatow.html).

 

Wojtek

 

Panie Wojtku, czy ten post nie jest przypadkiem w celu poprawy pozycjonowania strony (marki)?

Zmiany nastąpiły w sierpniu 2015, nie 2014 ;)

 

oczywiście poprawiłem datę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum już w marcu wspominaliśmy o tych 90 dniach (zamiast poprzednich 5 dni), w czasie których domena nie może być rezerwowana (a jedynie od razu rejestrowana) przy okazji "problemu", który ktoś zgłosił - wydawało się tej osobie, że domenę zarezerwował, a nie zarezerwował i dziwił się, że kto inny ją zarejestrował.

 

Nie wiem jak dużo osób ma tego świadomość... Z całą pewnością Ci, którzy zajmowali się do tej pory tym ciągłym (automatycznym zapewne) rezerwowaniem i rezerwowaniem i rezerwowaniem w kółko i w kółko z jednoczesnym wystawianiem w różnych miejscach takich domen na sprzedaż. Nareszcie został ten proceder w znacznym stopniu ukrócony. I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×