Skocz do zawartości
Mezir

Zdalny pulpit i program działający w tle.

Polecane posty

Witam, w najbliższym czasie planuję zakupić serwer dedykowany (z Windows Server 2008/2012). Planuję na nim zainstalować pewną grę i ją włączyć w celu "nabicia" godzin on-line, niestety by czas gry był naliczany wymagane jest, by gra była w trybie pełnoekranowym w żadnym wypadku nie może być zminimalizowana. Niestety kilka miesięcy temu miałem również serwer, na którym chciałem zrobić, to co chcę teraz powtórzyć, nie udało mi się to. Wszystko działało świetnie gdy byłem połączony z serwerem przez zdalny pulpit, lecz gdy się tylko z nim rozłączałem gra się minimalizowała, a konto przeszło(tak podejrzewam) w tryb "przełącz użytkownika", bo chyba tak to działa gdy się rozłączamy ze zdalnym pulpitem.

 

Teraz prośba do Was. Znacie jakiś sposób by uniknąć tego problemu, który opisałem wyżej?

Bo myślałem nad takim rozwiązaniem, ale to mija się z celem i wrzuceniem pieniędzy w "błoto".

Serwer dedykowany(windows server) <----ciągłe połączenie zdalnym pulpitem----> serwer KVM z windows <-----zdalny pulpit------> mój komputer.

 

 

P.S. Jakby kogoś interesowało, to do włączenia gry wymagana jest karta dźwiękowa i dlatego dedyk, a nie KVM z Windows, a za cholerę wirtualizacja kart dźwiękowej nic nie daje, nie oszukam gry.

Edytowano przez Mezir (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozłączenie sie z RDP nie powoduje minimalizacji - strzelam ze może miałeś ustawione wylogowywanie po x minutach lub cos w tym stylu stąd ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozłączenie sie z RDP nie powoduje minimalizacji - strzelam ze może miałeś ustawione wylogowywanie po x minutach lub cos w tym stylu stąd ten problem.

 

Raczej nie wylogowywało mnie, bo postać w grze miała status AFK, gdyby mnie wylogowało, to utracono by połączenie z serwerem gry. Problem polegał na tym, że zawsze gdy rozłączyłem się ze zdalnym pulpitem, to w grze miałem status AFK, co świadczy o tym, że gra była zminimalizowana, to samo gdy ponownie się połączyłem z serwem przez zdalny pulpit po połączeniu gra była zminimalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×