Skocz do zawartości
mckolt

Ustawienia DNS Domena hekko , serwer VPS OVH + VestaCP panel

Polecane posty

Witam,

Na start chciałbym zaznaczyć, że jestem początkujący w temacie i byłbym wdzięczny o łopatologiczne wytłumaczenie. Czytałem kilka tematów na temat przydzielania DNS'ów do serwerów VPS ale mimo tego nie mogę sobie poradzić. Zakupiłem serwer VPS na OVH zainstalowałem panel Vesta CP.

 

Strony mam na hekko (domeny również u nich zarejestrowane), działające aktualnie na serwerach hekko. Chcę te strony przenieść na vps który jest na ovh.

 

 

Nie wiem czy mam dobrze rozumiem kroki jakie powienienem zrobić

 

krok 1 - Muszę zmienić serwery DNS dla domeny zarejestrowanej w hekko tak aby wskazywała na mój serwer,

 

krok 2 - Muszę dopisać do managera OVH domeny zarejestrowanej w hekko (nie wiem czy ten krok jest niezbędny)

 

krok 3 - Muszę skonfigurować domenę z odpowiednimi wskazaniami na serwer DNS na moim serwerze VPS (w moim przypadku korzystając z panelu VestaCP)

 

Poniżej przedstawiam kroki jakie do tej pory zrobiłem przypisując przykładową domenę ogloszenia-numizmatyka.pl

 

Przez xxx.xx.xxx.x oznaczę IP swojego serwera VPS

 

1) w panelu klienta hekko dla domeny ogloszenia-numizmatyka zmieniłem zewnętrzny DNS

 

Z dns'y ns1.hekko.net.pl oraz ns2.hekko.net.pl na ns1.ogloszenia-numizmatyka.pl oraz ns2.ogloszenia-numizmatyka.pl

 

Oraz DNS w domenie były już wpisy Serwer DNS1: ns1.ogloszenia-numizmatyka.pl oraz Serwer DNS2: ns2.ogloszenia-numizmatyka.pl

 

natomiast dodałem do nich ip mojego serwera po napisie IP: (nie jestem do końca pewny czy dobrze zrobiłem dodając tam IP)

 

(patrz załącznik)

 

 

2) Zalogowałem się do Panelu Vesta CP dodałem domenę WEB->add domain -> ogloszenia-numizmatyka.pl

 

Aktualne ustawienia dla domeny:

 

Domain:ogloszenia-numizmatyka.pl

IP Address: xxx.xx.xxx.x
Aliases:www.ogloszenia-numizmatyka.pl
Web TemplateHTTPD: default
Proxy Support NGINX
Additional FTP

 

 

W zakładce DNS dla domeny mam ustawienia jak poniżej:

 

Domain: ogloszenia-numizmatyka.pl
IP Address xxx.xx.xxx.x
Template NAMED: default
Expiration Date(YYYY-MM-DD) 2016-07-10
SOA: ns1.ogloszenia-numizmatyka.pl
TTL: 14400
rekordy dla ogłoszenia numizmatyka:
- ownercheckCNAME xxx.xx.xxx.x. :CNAME
- mail._domainkeyTXT "k=rsa; p=(długi ciąg różnych znaków ;))
- _domainkey TXT "t=y; o=~;"
- @ TXT "v=spf1 a mx ip4:xxx.xx.xxx.x ?all"
- @ MX10 mail.ogloszenia-numizmatyka.pl.
- ftp A xxx.xx.xxx.x
- pop A xxx.xx.xxx.x
- wwwA xxx.xx.xxx.x
- mailA xxx.xx.xxx.x
- @ A xxx.xx.xxx.x
- @ NS ns2.localhost.ltd. - tego nie mogę zmienić ponieważ mi wyskakuje komunikat (Error: corresponding A record ns1.ogloszenia-numizmatyka.pl does not exist)
- @ NS ns1.localhost.ltd. - tego nie mogę zmienić ponieważ mi wyskakuje komunikat (Error: corresponding A record ns2.ogloszenia-numizmatyka.pl does not exist)
nie wiem czy powinienem dodać te rekordy A dla ns1 i ns2 (w tutorialach dodawania domeny przez vesta CP nie było o tym wspomniane)

 

2) Spróbowałem przydzielić je do konta w managerze OVH (nie jestem pewny czy muszę tam przydzielać tą domenę) po czym wyskoczył mi komunikat Wystąpił błąd podczas zlecania dodania domeny do DNS secondary. (First we need to verify you are the owner of this domain. To do so, please add a TXT field on your DNS zone for the domain ogloszenia-numizmatyka.pl, with the subdomain 'ownercheck' and the following value: 'a11250dc'. Once done and your zone reloaded, try again (you don't need to wait for DNS propagation).)

 

3) Zalogowałem się do Panelu Vesta CP dodałem subdomenę WEB-> add domain -> ownercheck.ogloszenia-numizmatyka.pl

 

ustawienia tej subdomeny domeny:

 

Domain: ownercheck.ogloszenia-numizmatyka.pl
IP Address: xxx.xx.xxx.x
Aliases www.ownercheck.ogloszenia-numizmatyka.pl
Web TemplateHTTPD: default
Proxy Support NGINX
Ustawienia DNS dla niej
Domain: ownercheck.ogloszenia-numizmatyka.pl
IP Address: xxx.xx.xxx.x
TemplateNAMED: default
Expiration Date(YYYY-MM-DD): 2016-07-10
SOA: ns1.ogloszenia-numizmatyka.pl - nie jestem pewny czy dobrze tu wpisałem
TTL: 14400

Dodałem do subdomeny rekord jak w komunikacie w managerze OVH jest napisane, aby przypisać domenę.

 

Domain: ownercheck.ogloszenia-numizmatyka.pl
Record:a11250dc
Type:TXT
IP or Value:a11250dc
Priority (optional)
Record Number (internal):12
Teraz wszystkie rekordy dla subdomeny wyglądają następująco:
-a11250: dcTXT a11250dc
-mail._domainkeyTXT "k=rsa; p=ciąg znaków
-_domainkeyTXT "t=y; o=~;"
-@ TXT "v=spf1 a mx ip4:xxx.xx.xxx.x ?all"
-@ MX10 mail.ownercheck.ogloszenia-numizmatyka.pl.
-ftp A xxx.xx.xxx.x
-pop A xxx.xx.xxx.x
-www A xxx.xx.xxx.x
- mail A xxx.xx.xxx.x
- @ A xxx.xx.xxx.x
- @ NS ns2.localhost.ltd.
- @ NS ns1.localhost.ltd.

 

Aktualnie po wykonaniu tych czynności, nie wiem co zrobić dalej aby strona była widoczna z serwera VPS, nie wiem również jak dodać do managera OVH, nadal wyskakuje mi komunikat. W załączniku trochę printscreenów w celu lepszego zobrazowania.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

post-35635-0-92264100-1436619679_thumb.jpg

post-35635-0-80609700-1436619684_thumb.jpg

post-35635-0-98240400-1436619689_thumb.jpg

post-35635-0-72073200-1436619693_thumb.jpg

Edytowano przez mckolt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam tego bo jest tego za dużo...

Dobra kilka podstawowych pytań gdzie masz vps a gdzie masz domenę ?

 

Edytowałeś strefę dns w vesta? i ustawiłęśtam swoje IP ? od razu mówię szablon dns deufland nie działa w tym panelu zmień na child -ns.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bardzo dużo wyszło bo chciałem szczegółowo przedstawić moje ustawienia.

 

VPS mam w OVH natomiast domenę mam zarejestrowaną w hekko.

 

VPS ma jedno ip (z racji funduszy nie wziąłem wersji cloud gdzie można przypisać wiele ip) a chcę do niego przydzielić kilka domen (4 domeny) już działających stron na hostingu hekko aktualnie. Nie wiem czy takie rozwiązanie jest dobre przypisania wszystkich na 1 ip.

 

Szczegółowe ustawienia napisałem w 1 poście. Tu są ustawienia jak wezmę edit DNS dla domeny. Teraz zmieniłem na child -ns, miałem na default.

 

Domain:ogloszenia-numizmatyka.pl
IP Address: mój ip serwera VPS
TemplateNAMED: child-ns
Expiration Date(YYYY-MM-DD):2016-07-10
SOA: ns1.ogloszenia-numizmatyka.pl
TTL:14400

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie na priv dane do tej vesty to jest kilka minut dosłownie edytuję ci to zostanie ci tylko zmiana dns w hekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×