Skocz do zawartości
djdafy

Domena w VestaCP

Polecane posty

Witam.

Zainstalowałem na swoim serwerze panel VestaCP. Mam jednak problem w podpięciu domeny.

 

Jakie nsy powinienem wpisać podczas konfiguracji domeny? Mam namyśli mintshost.pl, tam została zakupiona moja domena. Powinienem podpiąć ją pod nsy mintshostu i wtedy przekierować rekordem DNS? Jeśli tak, to w jaki sposób?

 

Co w takim razie muszę zrobić w panelu VestaCP, gdzie podczas dodawania domeny pyta mnie o IP i nsy dla danej domeny?

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dns ustawiasz w ustawieniach konta admina i edycja pakietu standarodwego.

Przy dodawaniu domeny automatycznie dodane masz rekordy te co ustawiłeś co opisałem wyżej.

Wtedy należy domenę wydelegować np na ns1.twojadomena.pl ns2.twojadomena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem wszystko zgodnie tak jak należało zgodnie z tym tematem: http://www.webhostingtalk.pl/topic/51250-podpiecie-domeny-pod-vps-vestacp/jednak niestety domena dalej nie funkcjonuje.

 

Na stronie intodns (http://intodns.com/pokazkupon.pl) wyświetla się komunikat ERROR: One or more of your nameservers did not respond:

The ones that did not respond are:

185.49.12.150

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wykonałeś ostatniego kroku :

 

Zmień w ustawieniach dns w panelu vesta na child ns

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem ale mam mały problem.

 

Mianowicie domena działa poprawnie, wszystko zostało przekierowane na mój serwer ale niestety do standardowego katalogu. Dodałem w panelu w zakładce WEB swoją domenę, utworzyłem do niej osobne konto FTP, ale pliki są dostępne tylko i wyłącznie ze standardowego katalogu dla VestaCP - nie dla konta utworzonego dla mojej domeny.

 

Co może być problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×