Skocz do zawartości
Andynet

Hosting a ochrona danych osobowych

Polecane posty

Od około roku czasu tworzymy architekturę związaną z bezpieczeństwem danych a to z wdrażaniem ISO 27001 oraz chcemy spełniać wszelkie obostrzenia GIODO. Tak więc podeszliśmy do tego zagadnienia poważnie i zaczęliśmy prosić o zawarcie umowy z dotychczasowym naszym dostawcą OVH, najpierw zaczęli nas zwodzić a na końcu mieli po prostu nas gdzieś i nie przejmowali się naszą argumentacją.

 

Przypomnę że stanowisko oficjalne GIODO na temat czym jest przetwarzanie danych osobowych - między innymi samo rzechowywanie jest formą przetwarzania i nie ma tutaj znaczenia czy są to dane wobec których występujemy jako ADO czy też nam je powierzono, przykładowo u nas je się przechowuje.

 

Tak więc już wspomniana firma mówiąc kolokwialnie sie na nas wypięła i musieliśmy zrezygnować z wypasionego sprzętu zorganizowanego pod nas. Tak więc zaczęliśmy szukać Polskich firm które świadczą usługi hostingowe na wysokim poziomie, w przyzwojtej cenie ale i podpisują umowę do przetwarzania danych i mają u siebie wdrożone ISO 27001.

 

Uwierzcie że jest z tym problem. Według założeń bezpieczeństwa musimy mieć hosting w czterech lokalizacjach fizycznych oddalonych od siebie. Do tej pory nie znależliśmy czwartej.

 

Tak poczytałem to forum i widzę że jak zwykle nikt nawet sobie nie uświadamia tego problemu. W tym biznesie trzeba się liczyć również z kwestiami prawnymi. Giodo ma prawo na mocy decyzji administracyjnej wydać zakaz przetwarzania danych.

 

Może podpowiecie mi parę firm z relacją ceny do jakości w miarę przyzwojtą. Druga sprawa to to dlaczego większość firm hostingowych twierdzi że skoro dane są tylko u nich skłądane a oni nie zarządzają tymi danymi to nie dochodzi do ich przetwarzania?

 

Tak na marginesie, przydała by się tutaj kategoria z prawem związana. Do admina, nie jestem z firmy świadczącej takie usługi, nie zamierzam spamować.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Reprezentuję firmę Sprint S.A. a dokładnie Sprint Data Center.

 

W nawiązaniu do Pana wypowiedzi na WHT chcę zachęcić Pana do skorzystania z naszych usług. Mamy 56 gotowych konfiguracji serwerowych, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by utworzyć konfigurację indywidualną.

 

Jeśli chodzi o ochronę danych/ przetwarzanie danych- również nie ma z tym problemu- mamy gotową umowę o przetwarzaniu danych jak również politykę bezpieczeństwa w postaci dokumentu. Serwerownia spełnia wymagania GIODO. Spora ilość firm ma z nami takie umowy- w tym firmy prowadzące księgowość, sprzedaż biletów lotniczych czy inne działalności związane z przetwarzaniem danych.

 

W przypadku zainteresowania jestem w stanie przesłać Państwu projekt takiej Umowy.

 

W razie zainteresowania serdecznie zapraszam.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

 

kont 696 021 304

mail: info@sprintdatacenter.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×