Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
robson345

Kamera

Polecane posty

Wiem że to nie jest forum o tej tematyce ale może ktoś siedzi w biznesie albo się tym interesuje i podpowie.

 

Szukam kamery nagrywającej w fullhd z prędkością 50/60fps, która dobrze radzi sobie z brakiem odpowiedniego światła, ze stabilizacją optyczną oraz gorącą stopką i możliwością podpięcia zewnętrznego mikrofonu. Obecnie przyglądam się temu sprzętowi LINK, ale chodzą różne opinie o nim. Jedni twierdzą że sprzęt ok inni że słaba stabilizacja i słabo radzi sobie po całości. Sprzęt obecnie kosztuje w granicach 3-4 tys i w takim przedziale czegoś szukam. Będę wdzięczny za jakieś konkretne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast typowej kamery wybierz DSLR? Mam kilku znajomych działających w mediach i chwalą sobie nagrywanie lustrzankami.

Jeśli chodzi o stabilizację, to tanie, chińskie uchwyty robią robotę. Ostatnio ze szwagrem testowaliśmy coś takiego:
post-31562-0-32021200-1423597510_thumb.jpg

 

Zarówno z GoPro 4 i Canonem 50D dawało sobie doskonale radę. Ogromna różnica przed i po użyciu takiego uchwytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mam lustrzankę ale potrzebuje drugiego urządzenia i ma to być kamera. Lustrzanki nie nadają się do nagrywania szybkich ruchów, i nakładania efektów specjalnych, bo klatki są rozmazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60fps żeby po przemieleniu przez filtry nie stracić zbytnio na jakości. Ogólnie chodzi o czystość klatki poniżej wrzucam link do filmu jaka jest różnica miedzy klatką zapisaną przez lustro a klatką z kamery.

 

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×