Skocz do zawartości
giddy

Jak działają sieci internetowe wireless ?

Polecane posty

Ostatnio trochę zaciekawiło mnie, jak działają sieci odsprzedające dostęp do internetu.
Rozumiem, że jest to coś, na zasadzie routera Wifi, podłączonego do super szybkiego łącza internetowego, i puszczona mocna antena...?

Jak wygląda taki sprzęt do tego, ile kosztuje?
Ile w ogóle kosztuje dzierżawa łącza, światłowodu?

 

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć na te pytania ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze zależy od przepustowości - kilka tyś miesięcznie

Antena sektorowa - ponad tysiąc jedna.

Dzierżawa miejsca na dachu jakiegoś wieżowca - zależy od właściciela.

Dzierżawa adresów IP - zależy od dostawcy, od 255 zł w gore miesiecznie za /24

Do tego maszt i akcesoria sieciowe - kilka tyś.

Do tego każdy operator musi być zgłoszony do UKE oraz jest zobowiązany do przedstawiania stosownych raportów.

 

Oraz wiedza o tym wszystkim...

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×