Skocz do zawartości
applex

wartosc domeny Windows

Polecane posty

Ile wg Waszych rozeznań może być warta domena Windows10.pl ?

 

Czy kupując taką domeną i uruchamiając pod nią np. forum związane z produktami Windows oraz komputerami będzie się taki projekt monetyzował, będzie jakiś sensowny ruch na, którym da się coś zarobić?

 

Czy domena i w ogóle szanse zarabiania na czymś takim nikłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Wydaje mi się, że głównie to zależy od marketingu, nie ważne czy masz windows10.pl czy windowsDziesiec.pl ważne by ludzie to pamiętali jak "włączamy niskie ceny" - mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Im częściej ludzie będą widzieli reklamę tym lepiej dla Ciebie.

 

Co do samego forum to raczej wątpię by kolejne takie samo forum miało prawo bytu. Istnieje już masa jak chociażby pclab.pl, benchmark.pl, czy chociażby windows7.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś forum windowssiedem.pl bo ja widziałem ludzi zainteresowanych tą tematyką, ale wpisywali tak jak widać windowsa czyli windows7.pl,

windowsdziesiec.pl nie no przecież on się zwie windows 10, ktoś inny mógłby postawić na windows x, ale marketing robi sam system, który będzie się nazywał Windows 10 i tak też ludzie będą wpisywali domenę.

 

a windows7.pl to nie windows10.pl

 

A ta reklama o stary daj spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Chodzi mi o to, że forów o windowsach jest masa, nie ważne czy domena to windows7 skoro dział dla 10 również jest. Z tą przewagą dla windows7 ma już stałych userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiś ten ruch można przyciąć jednemu drugiemu i mieć ruch i na tym ruch zarabiać, ponadto jak ktoś będzie wiedział, ze jest forum związane z Windows 10 będzie tam z marszu wchodził.

Generalnie pytanie było ile taka domena jest wart i czy w ogóle jest warta.

Mo zna też zrobić sklepik z produktami Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Domena warta tyle co koszt jej rejestracji, co do sklepu to domena sugeruje produkt windows10 więc koło się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było tak jak piszesz to niektóre domeny nie sprzedałyby się za miliony zł jaki dolarów.

Powiem Ci ile jest warta domena, nawet mniej niż tyle co kosztowała rejestracja, a i tyle ile może zaoferować inwestor.

Przyjdzie ktoś kto będzie potrzebował danej domeny i chcąc ją odkupić zaoferuje nawet 100x ile wyniosła rejestracja bo wie, ze ta domena zwróci mu się potem 10x.

 

Domena sugeruje Windows 10 dobrze zauważyłeś więc np. przez 4 lata może zarabiać na sprzedaży produktu Windows 10 i pochodnych. Więc czy jak coś zarabia 3000 zł/mc, w skali roku 36000 x 4 lata top czy to się nie opłaca?

Żaden bank, żadna lokata nie da Ci takiej sumy a za sumę 100 000 zł można sporo zdziałać.

 

Także gdybym podchodził do tematu jak Ty to nie widziałbym Tajlandii, nie był w innych egzotycznych miejscach, a te miejsca pozwoliły mi zwiedzić dodatkowe projekty w które sam inwestuję, i z których mam kesz. Pieniądze z pracy nie muszę ruszać.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasy domen za miliony zł już dawno minęły. Nikt nie da ci dużej kasy za NOWĄ domenę, chyba że będzie jej na prawdę potrzebował. I tu leży pies pogrzebany. Domeny za naprawdę dużą kasę, czyli te które trafiają na nagłówki gazet, sprzedają się za tyle, bo są to albo nazwy marek albo popularne słowa. W twoim przypadku z Windows10.pl, jedyną zainteresowaną wielką firmą byłby Microsoft, ale tu chyba prędzej byś ją stracił w sporze domenowym, jeśli chciałoby się Microsoftowi z tobą walczyć. Człowiek "z ulicy", prędzej poszuka sobie innej domeny, niż zapłaci te kilkaset zł, które mu zaproponujesz za Windows10.pl. Dobitnie pokazuje to strona zakończonych aukcji domen Aftermarketu, gdzie nawet całkiem przyzwoite domeny, najczęściej osiągają jedynie cenę rocznego przedłużenia.

 

W tej chwili, żeby sprzedać domenę i dobrze na tym zarobić(powiedzmy, że więcej niż 1000 zł), musi ona mieć jakąś historię i/lub jakiś dobry content, który sprzedasz razem z tą domeną. Samo posiadanie domeny nie jest w dzisiejszych czasach IMHO dobrą inwestycją.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko jesteś konkretny gość bo coś wiesz, ale też nie straszysz ludzi więzieniem, CIA, FBI czy sądami jak to pseudoznawcy, którzy próbują Ci udowodnić, że za samo zarejestrowanie takiej domeny to 100 lat w Bang Kwang w Tajlandii.

Generalnie domena ma potencjał i przy odpowiednim jej wykorzystaniu może przez kilka lat zarabiać np. rok w rok na wakacje na Bora Bora :-) Tylko pytanie jak ją zagospodarować jakieś forum z reklamami, sklep z oprogramowaniem.

 

Domeny teraz to też nie jest żyła złota te najlepsze i najdroższe to już są w posiadaniu, ale ciągle zdarzają się transakcje , które aż zadziwiają:

di.pl/forum/34-sprzedane/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×