Skocz do zawartości
Nowy2233

Zabezpieczenie katalogu

Polecane posty

Witam. Od razu do rzeczy. Na moim VPSIe mam użytkowników, z własnymi folderami w /home. Jednak chcę zainstalować na VPSie forum. LEMP zainstalowałem, skonfigurowałem, tylko mam jeden problem. Użytkownicy Ci mogą po prostu pobrać lub mieć wgląd do plików. Gdy ustawię chmod, to wtedy strona w ogóle nie działa z błędem 403. Jest możliwość ukrycia tego katalogu dla wszystkich userów oprócz roota, zabezpieczenie go jakoś? Chodzi tu o dostęp zarówno przez SFTP i SSH.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Metod jest kilka, ale najprostsza to właśnie chmod. Po prostu niepoprawnie to zrobiłeś.

 

Użytkownik, na którego koncie działa nginx (zazwyczaj nginx albo www-data) musi mieć dostęp do plików, które serwuje (read-only powinien wystarczyć) i do socketa php (rw). Natomiast użytkownik, na którego koncie działa php (powinien być ten, który jest właścicielem forum) musi mieć dostęp do plików php (znów read-only powinien wystarczyć, ale może być różnie).

 

Aha, i to nie root powinien mieć dostęp (chociaż, oczywiście, też, bo ma dostęp do wszystkiego), ale albo Ty, albo (lepiej) użytkownik stworzony specjalnie pod forum.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×