Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Okszim

[pytanie]no to w końcu jak?? :/

Polecane posty

Czytam te wszystkie wypowiedzi wskazówki itp. i coraz bardziej mam namieszane w głowie.

Chciałbym się dowiedzieć :

Chcę założyć firmę hostingową,ale nie mam skończonej 18-nastki czyli:

-Nie musze odprowadzać podatku bo obroty nie przekroczą tam tego progu co pisaliście

-Nie muszę mieć tych wszystkich papierków itp. bo będe zawierał umowę o dzieło z klientami,a raczej oni ze mną.

-Nie muszę iść po NIP,tylko na stronie podac swój NIP(osobowy)

-Mogę zatrudnić współpracownika na umowę o dzieło i nie będe musiał za niego ani za siebie płącić ZUS-u

 

TAK?? czy NIE? bo ja już sam nic nie rozumiem.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę założyć firmę hostingową,ale nie mam skończonej 18-nastki
Juz na tym etapie odpowiem Ci, ze firmy nie zalozysz. Prowadzenie firmy to nie jest poklikanie na GG z klientami po szkole, tylko powazna sprawa, odpowiedzialnosc etc. Naprawde daruj sobie na razie - to po prostu moja zyczliwa porada.
Nie musze odprowadzać podatku bo obroty nie przekroczą tam tego progu co pisaliście
Sa rozne formy rozliczen - nie chce sie rozwijac tematu, ale prog jest niski, ze oplaty comiesieczne zwiazane z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej sa wyzsze.
Nie muszę mieć tych wszystkich papierków itp. bo będe zawierał umowę o dzieło z klientami,a raczej oni ze mną
Na umowe o dzielo, to bedziesz mogl zatrudniac pracownikow, albo ktos moze zatrudnic Ciebie, czy zlecic wykonanie dziela jak kto woli. Bez ksiegowej sie nie obedzie widze.
Nie muszę iść po NIP,tylko na stronie podac swój NIP(osobowy)
Na stronie musisz podac dane, swiadczacego uslugi.
Mogę zatrudnić współpracownika na umowę o dzieło i nie będe musiał za niego ani za siebie płącić ZUS-u
Za siebie zawsze musisz placic, o ile prowadzisz dzialalnosc gospodarcza (moze nie zawsze, ale przypadki szczegolne pominmy). Pracownika zatrudniac na umowe o dzielo mozesz, tylko jesli bedzie miala ona charakter taki, jakby pracowal na umowe o prace, to mozesz miec nieprzyjemnosci.

 

TAK?? czy NIE? bo ja już sam nic nie rozumiem.. :/
Koszt prowadzenia firmy, to tak z 1000 zl miesiecznie zwykle, nie liczac w ogole kosztow serwera. Na dodatek wykazujesz sie kompletnym brakiem wiedzy z tego zakresu, dlatego jeszcze raz Ci radze - odpusc sobie. Taka zabawa w hosting moze sie przykro skonczyc dla Ciebie w pewnym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę założyć firmę hostingową,ale nie mam skończonej 18-nastki  

Juz na tym etapie odpowiem Ci, ze firmy nie zalozysz. Prowadzenie firmy to nie jest poklikanie na GG z klientami po szkole, tylko powazna sprawa, odpowiedzialnosc etc. Naprawde daruj sobie na razie - to po prostu moja zyczliwa porada.

Kto powiedział,że nie mam np.17,5?? albo,że nie jestem odpowiedzialny,uczciwy etc.
Nie musze odprowadzać podatku bo obroty nie przekroczą tam tego progu co pisaliście  

Sa rozne formy rozliczen - nie chce sie rozwijac tematu, ale prog jest niski, ze oplaty comiesieczne zwiazane z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej sa wyzsze.

tzn.Jescze jakie wydatki??,ja nie chcę wynajmować biurowca,prawnika,księgowego,sprzataczki i sekretarki :/

Pracownika zatrudniac na umowe o dzielo mozesz, tylko jesli bedzie miala ona charakter taki, jakby pracowal na umowe o prace, to mozesz miec nieprzyjemnosci.  
Tzn. że co? jak będe z nim co miesiąc podpisywał umowę o to samo??,ale przecież mogę z nim podpisać od razu na rok.
Koszt prowadzenia firmy, to tak z 1000 zl miesiecznie zwykle, nie liczac w ogole kosztow serwera.
To jak nie w US i ZUS-ie to gdzie jescze trzeba zrobić te opłaty,że wyjdzie 1000zł ??
Na dodatek wykazujesz sie kompletnym brakiem wiedzy z tego zakresu, dlatego jeszcze raz Ci radze - odpusc sobie. Taka zabawa w hosting moze sie przykro skonczyc dla Ciebie w pewnym momencie.
No to właśnie chcę się wszystkiego dowiedzieć,żeby zrobić tak,żeby Policja ani US i ZUS się doczepić nie mogli,a gdzie mam się dowiedzieć jak nie na takim forum?Prawnika mam wynajmować za 3000zl/godzina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto powiedział,że nie mam np.17,5 albo,że nie jestem odpowiedzialny,uczciwy etc.
Nikt. Uderz w stol a nozyce sie odezwa ?
tzn.Jescze jakie wydatki??,ja nie chcę wynajmować biurowca,prawnika,księgowego,sprzataczki i sekretarki :/
Przepraszam, ale jak chcesz rozliczac przychody, koszty, VAT etc. ? Nie masz o tym pojecia, wiec komus bedziesz musial to zlecic.
Tzn. że co? jak będe z nim co miesiąc podpisywał umowę o to samo??,ale przecież mogę z nim podpisać od razu na rok.
Przeczytaj w kodeksie cywilnym, czym jest umowa o dzielo. Poza tym na co chcesz ja podpisac ?
To jak nie w US i ZUS-ie to gdzie jescze trzeba zrobić te opłaty,że wyjdzie 1000zł
www.zus.pl www.pit.pl www.tf.pl - tam masz oplaty i popatrz sobie. Ja tak wrzucilem pare kosztow stalych, ktore taka firma zwykle ponosi - moj szacunek.
No to właśnie chcę się wszystkiego dowiedzieć,żeby zrobić tak,żeby Policja ani US i ZUS się doczepić nie mogli,a gdzie mam się dowiedzieć jak nie na takim forum?Prawnika mam wynajmować za 3000zl/godzina??
Ja sie dowiedzialem od znajomych, rodziny, z internetu. Poza tym Twoje wyobrazenie co do stawek prawnikow jest mocno przesadzone.

 

Ja wiem ze w III klasie gimnazjum nie ma sie zbyt rozleglej wiedzy na takie tematy, a posiadanie firmy wydaje sie byc taaaakie proste, prowadzenie hostingu z kolei to banal - klikanie w WHM. Ty po prostu nie masz zadnej wiedzy z zakresu prowadzenia firmy, czy swiadczenia uslug hostingowych i nawet prawo mowi, ze jestes na to za mlody.

 

Naprawde staram sie Ci to delikatnie wyperswadowac, podajac logiczne argumenty, ktorych i tak wiekszosc nie slucha. Jesli do Ciebie to nie przemawia, to rob co chcesz. Jesli czujesz sie taki mocny, to porozmawiaj z rodzicami, potem daj mi z nimi porozmawiac i jak ich potem przekonasz, to sam kupie u Ciebie konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×