Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

 

Mam konto gmail, które pobiera wiadomości z konta pocztowego xyz@mojadomena.pl z mojego serwera.

W ustawieniach gmail ustawiłem również możliwość wysyłania poprzez gmail. Wiadomości wysłane poprzez gmail trafiają do spamu, a te które wysyłam bezpośrednio z serwerowego roundcuba(bez pośredniczenia gmail) docierają normalnie.

 

Zdaje się, że to ip: 74.125.82.48 jest z google i jest wpisane na blacklist: http://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=blacklist%3a74.125.82.48&run=toolpage

 

1. czy powyższe ip, które figuruje na blackliscie jest tego przyczyną, czy może coś innego?

2. jeżeli ip jest przyczyną to jak i gdzie to można zgłodzić/naprawić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak konfigurujesz wysyłanie poczty z gmaila jako xyz@mojadomena.pl, to masz do wyboru dwie opcje. Tę, którą oni polecają i której nazwy nie pamiętam, oraz drugą, przez SMTP. Wybierz drugą.

 

Czyli teraz w ustawieniach gmaila usuń to konto (xyz@mojadomena.pl) i dodaj ponownie.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem ale po jakimś czasie wszystko wróciło do normy.. czy to może jakiś błąd w ich systemie? cykam się trochę że to może wrócić do poprzedniego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×