Skocz do zawartości
spindritf

CloudFlare ogłasza SSL dla wszystkich i za darmo

Polecane posty

Universal SSL

 

CloudFlare wprowadza dzisiaj i planuje zapewnić wszystkim swoim użytkownikom w ciągu 24h dostęp SSL do ich strony. Oczywiście, szyfrowane jest tylko połączenie od użytkownika do CloudFlare (dla wszystich) i od CloudFlare do oryginalnego serwera (jeśli jego administrator skonfiguruje SSL).

 

Projekt jest technicznie interesujący (np. oddzielne adresy IPv6 dla każdej strony) i ambitny -- ma zdublować liczbę stron dostępnych po https (z dwóch do czterech milionów). Jednocześnie, nieco niepokojący zaczyna być zasięg CloudFlare, które oczywiście widzi cały ruch przechodzący przez ich serwery i, w odróżnieniu od Google Analytics, nie da się spod ich wzroku uciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ale i tak ostatnio jest słabo...

 

DNS ok, aczkolwiek proxy ma coraz częściej przerwy nawet w wersji Bussiness, jak i dziwne błędy których support nie może wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na ultra tajnych logowaniach do serwera to sobie konfiguruje SSL i puszcza host bezpośrednio, CF nie stoi na drodze i nie robi żadnych problemów.

 

Jeśli natomiast jest to strona WWW to i tak jest publicznie dostępna, więc nie wiem o co się martwisz, to że CF podejrzy co user robi na stronie? Bo to jedyna aktywność w zasadzie.

 

Używając CF każdy powinien wiedzieć jakie są korzyści, a jakie wady. Informacja o SSL jest dobra, i na pewno się przyjrzę temu za parę dni, ale do mission-critical logowań po SSH, panelu czy schowanych usługach i tak będę używał własnoręcznie skonfigurowanego SSLa po directcie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×