Skocz do zawartości
robert0770

Darmowy hosting, czy trzeba firmę zakładać?

Polecane posty

Moim zdaniem, jeśli chcesz prowadzić hostingi na nim nie zarabiasz to nie musisz mieć firmy. Ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem w Polce, więc mogę się mylić. Chodzi o darowiznę np ziemi, domu, czy samochodu.

Darmowy hosting jest działalnością non-profit, więc nie musisz płacić podatków czy ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem w Polce, więc mogę się mylić. Chodzi o darowiznę np ziemi, domu, czy samochodu.

Darmowy hosting jest działalnością non-profit, więc nie musisz płacić podatków czy ubezpieczenia.

 

masz racje, podatek od darowizny płaci się w przypadku gdy coś ma już określoną wartość. Jeśli oferujesz usługi za darmo nie pobierając żadnych opłat to nie musisz otwierać firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja wiedziałem, że pojawi się pytanie o "darowizne" na hosting..

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robert0770, firmę musisz mięć jeśli świadczysz usługi i masz przychody wtedy musisz płacić podatki, ZUS, itp. Jeśli więc ze swojej kieszeni będziesz finansował całe przedsięwzięcie to nie widzę powodu do zakładania działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Skąd ja wiedziałem, że pojawi się pytanie o "darowizne" na hosting..

Archi wspominał, że dał Ci kryształową kulę.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy do darowizn nie trzeba założyć stowarzyszenia? 15 osób wymagane do założenia, wpis do KRS i masa roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według Polskiego Prawa, każdy sposób z którego pobierasz korzyść ''fiansową'' (masz zysk) to trzeba odprowadzać podatek, natomiast w wielu przypadkach ludzie zakładają DG....

 

Jeśli będziesz pobierał oplaty ''darowizny'' w wysokości 3,5zł - za to skarbówka Cie nie będzie ścigać, nie są to kwoty kosmiczne....nie przesadzajmy, aczkolwiek jak zakładasz darmową działalnośc, to sponsorujesz (zasady każdego początkowego biznesu), natomiast później przy zmianie na płatne usługi, czyli działalnośc w stopniu ''firmy'', o ile planujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"... działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. "

 

Kluczowe słowa, to zarobkowy, zorganizowany oraz ciągły. Wszystkie te punkty wydają się być spełnione.

 

A darowizną tego co będziesz robił nie można nazwać, ponieważ darowizna jest umową nieodpłatną i niewzajemną, czyli osoby przekazujące ci darowiznę nie mogą żądać od ciebie świadczenia wzajemnego, a to będą robić, więc to nie będzie darowizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj każdy robi biznes na hostingu (to było pół żartem pół serio i nie mam zamiaru nikogo tym obrazić). Może skontaktuj się z Krajową Informacją Podatkową albo jakąś księgową, mi się jednak wydaje że nie musisz nic otwierać. A gdyby to była darowizna to pomyśl... ile jest darmowych gier przeglądarkowych? Każdy płaci podatek od darowizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Kłóciłbym się o te "darowizny", weźmy pod uwagę, że ktoś posiada pakiet reseller w firmie XYZ i dzięki temu pakietowi tworzy darmowy hosting. Firma XYZ posiada płatności SMS dzięki czemu użytkownik może opłacać serwer. Jeżeli użytkownik uściśli w regulaminie na co idą darowizny (np. tylko opłaty serwera, wykorzystując system płatności usługodawcy - czyli XYZ) nie miałby problemu z ZUS.

Jeżeli chodzi o darowizny przekazywane bezpośrednio użytkownikowi a nie firmie - w tym wypadku sprawa wygląda tak:

- darowizna pieniężna nie może zostać wykorzystana jako sprzedaż (czyli nie można dawać "Bonusów" użytkownikom - przynajmniej oficjalnie),

- nie może zostać wymuszona (jak sama nazwa wskazuje).

W taki sposób można rozwiązać problem darowizn, mówię tu oczywiście o niewielkich kwotach. Te większe to już zupełnie inny problem, więc najprościej założyć legalnie firmę a do czasu bez firmy - nie pisać oficjalnie o darowiznach, ew. doczepić reklamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×