Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GyniO

Własny serwer DNS

Polecane posty

Witam,

 

Z racji tego, że program FileZilla trzyma dane FTP ( host/user/pass ) w pliku xml chciałbym zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą tych danych tworząc sobie domeny typu:

 

klient1.localhost/

stronaA.whatever/

 

a w FileZilli podawać jako host serwera moje pseudo domeny, które dzięki ustawionym DNS'ą przekierują mnie na docelowy host - w celu nie ujawniania prawdziwego hosta przy wycieku danych ( np. robak ) - nikt raczej nie sprawdzi dns'ów

 

Pseudo domeny tworzyłbym ręcznie albo przez skrypt PHP / Bash

 

Rozwiązanie na windows( local ) lub debian vps ( wtedy dostęp do dns'a tylko na konkretne IP )

 

Pytanie czy te rozwiązanie ma sens, jeżeli tak - to jak to sprawnie rozwiązać ( przy jednej osobie lub kilku )?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te rozwiązanie ma sens

Nie. Robak rozwiąże nazwę tak samo, jak normalny klient. Mógłbyś usuwać te dodatkowe wpisy, odcinając klienta od jego konta, ale równie dobrze możesz mu po prostu zmienić hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli... jeżeli nawet byłby robak to i tak robi połączenie z mojego komputera zmieniając pliki?

To rozwiązanie jedynie chroni mnie przed wyciekiem danych przez użytkownika

 

Zmiana haseł nie wchodzi w grę, z racji tego, że nie zawsze mam takie uprawnienia ( dostęp do panelu do zarządzania użytkownikami FTP ) no i ze względu na ilość: ~200 kont ftp

Edytowano przez GyniO (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×