Skocz do zawartości
pietrox

Migracja domeny a poczta

Polecane posty

Witam, posiadam domenę w OVH ale ostatnio wykupiłem hosting w nazwa.pl. Jestem laikiem w kwestii serwerów/domen. Moje pytania to:

Czy muszę zmieniać Name Servery ovh (dns102.ovh.net. oraz ns102.ovh.net.) na te w nazwa.pl, czy na przykład mogę tylko zmienić rekord A w strefie, aby wskazywał na IP nowego serwera w nazwa.pl bez zmiany NS?

Drugie pytanie dotyczy poczty. Czy jak deleguje domenę na serwer w nazwa.pl to będę musiał także zmieniać rekordy dot. poczty w strefie dns domeny - pytam bo nie chcę zmieniać tych rekordów a chcę żeby poczta działała.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

To co musisz zmienić/powinieneś zależy od tego co i gdzie chcesz mieć. Jeśli DNSy maja być w OVH to w konfiguracji strefy musisz odpowiednio zmienić wpisy, aby wskazywały na hosting w nazwie. Jeśli poczta ma zostać w OVH to rekordu MX nie ruszasz (pod warunkiem, że wskazuje on na coś w ovh). Jeśli rekord MX wskazuje aktualnie na nazwę Twojej domeny, i w konfiguracji strefy domenę skierujesz na hosting w nazwie to i poczta będzie tam trafiać.

Możliwości jak widzisz jest sporo, a to co chcesz otrzymać w efekcie końcowym, wiesz Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Inne rekordy (poczty) nie wskazują bezpośrednio na moja domenę więc, mogę zmienić jedynie rekord A i wprowadzić ip do hostingu w nazwa.pl i wszystko będzie działać?

Edytowano przez pietrox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×