Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gutek

debian + xen

Polecane posty

Liczba rdzeni i wątków, a vcpu dla "gości".

Zakłdając, że mam E3-1240 czyli 4 rdzenie i 8 wątków to ile mogę przypisać vcpu do "gościa"? Uruchomiłem 4 wirtualne maszyny i każda dostała 4 vcpu i całość działa - czy to ma jakieś odniesienie do liczby rdzeni, wątków czy vcpu to informacja z ilu maksymalnie "gość" może korzystać tylko czego wątków czy rdzeni ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VCPU to wirtualne CPU, czysto teoretycznie bez degradacji można przypisać tyle, ile rdzeni ma matka, z niewielką degradacją można przypisać nawet tyle, ile jest wątków, ale Intelowskie HT to jest tylko druga rurka do tego samego rdzenia, tak więc jednak polecałbym zostać przy 4.

 

I tak, jest to ilość rdzeni, z których może korzystać gość. Wirtualizacja xen nie zapewnia CPU na wyłączność (tzn. może, ale nie musi), tak więc VCPU możesz przypisać w zasadzie tyle, ile masz wolnych wątków, ale osobiście polecam zostać przy max ilości rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli tworząc gości mogę każdemu przypisać 1-4 vcpu, a jak będzie wyglądało zużycie tych rdzeni symetrycznie czy kto pierwszy ten lepszy? a jak wygląda temat ramu? podział wolnej pamięci czy też można 8gb dzielić na 4 maszyny i dla każej przydzielić np 4 gb?

 

czy w ramach jednego serwera można stosować wirtualne maszyny połączone mostem i wybrane NATem odizolowane od świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zużycie tych rdzeni będzie wyglądać identycznie jak w przypadku dwóch procesów, które dany rdzeń użytkują. CPU będzie robił przerwania z daną częstotliwością i obsługiwał raz jeden system raz drugi.

 

Co do pamięci nie jestem pewien, ale też nie sądzę, żeby była ona na stałe przydzielona. Musisz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×