Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kashana

Bład Przy Domenie

Polecane posty

witam.

Mam domene ivi.pl zarejestrowaną w domenomania.pl

na początku podpiąłem ją pod serwer na jhost.pl i wszystko działało jak trzeba :)

teraz kupiłem sobie serwer na nazwa.pl i podpiąlem ją pod mojanazwa.nazwa.pl/ivi/

 

dns`y zmienione... dałem tylko 1 i 2 w panelu domenomania, w nazwa.pl mi przygotowali serwer pod te domene i jak wpisze ivi.pl to ładuje mi ivi.pl/portal :/ nie wiadomo skad się wziął ten portal.

 

Aha.. bo ja robie pod tym serwis z aliasami

 

jak stworzyłem katalog /portal w katalogu /ivi/ na serwerze i przeżuciłem cały skrypt to jak klikne na jakikolwiek alias to przekierowuje mnie do katalogu w którym jest folder portal i dopiero jak na niego klikne to przekierowuje mnie do odpowiedniego adresu :/

 

co sie mogło stać? w czym wina? skad ten /portal ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

trochę nie kumam, ale przecież sam podobno założyłeś taki katalog..

 

a mi się ładuje http://www.ivi.pl/strona.php jak wpiszę www.ivi.pl ..więc?

 

btw. jakiego skryptu używasz do tych aliasów? bo też o tym myślałem.. hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh.. u innych moich znajomych też dobrze działa :/

 

to w takim razie co sie mogło stać że u mnie tylko jest taki błąd?

 

wyczyściłem coockies :P chociaż nie wiem po co ale to i tak nic nie daje :/

 

jak chcsz ten skrypt napisz do mnie na maila: kashana@strefapc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak to odświerzyć?

 

bo klikanie po kilkadziesiąt razy w zakładke prowadzącą do ivi.pl w FF nic nie daje...

 

jeśli właśnie się ośmieszyłem... pozwalam się smiać :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to odświerzyć?

 

Windows?

 

Menu Start -> Uruchom -> cmd.exe -> ipconfig /flushdns

 

Dane w poszczególnych DNSach są odświeżane z różną częstotliwością. Może się zdarzyć, że te, których Ty używasz, zawierają właśnie stare wpisy. Albo jakieś inne machlojki, które potrafi zrobić Windows :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym predzej stawial na cache w DNSach jego ISP (ktorych sam nie wyczysci) niz na jego prywatne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym predzej stawial na cache w DNSach jego ISP (ktorych sam nie wyczysci) niz na jego prywatne :)

 

Nie uwierzysz, ile razy takie czyszczenie powodowało, że taka domena "nagle zaczynała działać" :) Nie znam dokładnej specyfikacji i sposobu działania tego oprogramowania, ale z obserwacji wiem, że opisana metoda powoduje, że świat staje się piękniejszy :P Tzn. czyścisz swój lokalny cache i łączysz się ponownie z danymi serwerami DNS. W tym momencie przy pierwszym połączeniu z daną domeną znowu musisz pytać o nią owy serwer DNS, a nie posługiwać się jakąś kopią, z której wynika, że ta domena kierowała kiedyś gdzieś indziej.

 

Jeśli delikwent ma problem z tym od jakiegoś czasu, a od wczoraj wszyscy tu wypowiadający się zobaczyli odpowiednią stronę pod odpowiednim adresem, to znaczy, że to zonk na odcinku bardzo bliskim autora wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co Ci chodzi, nie wiem tylko czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze jako koncowy uzytkownik nie odpytujesz NSow danej domeny tylko serwery DNS Twojego ISP, ew. inne podane w konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Menu Start -> Uruchom -> cmd.exe -> ipconfig /flushdns

 

dzięki bardzo :P działa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×