Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NetMat

Problem z webmin'em

Polecane posty

Czesc wszystkim,

 

Mam maly problem z webminem, chodzi ogolnie o dodawanie stref, mam dodane jako "Cluster Slave Servers" 2 dodatkowe serwery dns, i gdy tworze nowa strefe na pierwszym serwerze, pliki stref tworza sie na tych dwoch dodatkowych, ale sa puste...

 

Mial ktos kiedys taki problem ?? czyzby problem z prawami ??


edit :

w webminie na zapasowych serwerach rowniez posiadam strefy domen ktore dodaje na serwerze pierwszym, ale sa puste

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Przy problemie z prawami plik strefy nie został by utworzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy problemie z prawami plik strefy nie został by utworzony.

 

Dokladnie, o tym samym pomyslalem, ale moze cos pominalem bo tworzy plik, ale go nie uzupelnia ?? programowy firewall wpuszcza i wypuszcza wszystko, wiec co by tu ograniczalo te dane...

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jak sprawdzasz te pliki strefy na maszynach o których piszesz, że mają je puste? Rozumiem, że te maszyny (problematyczne) są podane jako zapasowy DNS dla tych stref i transfer jest zezwolony do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzasz te pliki strefy na maszynach o których piszesz, że mają je puste? Rozumiem, że te maszyny (problematyczne) są podane jako zapasowy DNS dla tych stref i transfer jest zezwolony do nich?

 

Strefy sprawdzam przez webmina oraz na serwerze w katalegu ze strefami wyciagam strefe i jest pusta, tak maszyny sa ustawione jako zapasowy DNS, sa podpiete pod uzytkownika z wiekszoscia praw.

Najsmieszniejsze jest to ze stare strefy ktore mialem na tym serwerze moge edytowac i dane leca na zapasowe serwery... problem jest gdy chce stworzyc nowa strefe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sprawdź w plikach konfiguracyjnych, na głównym DNSie jak wygląda konfiguracja dla strefy dodanej przez Webmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem logi...

 

Uzytkownik ktory dodawal strefy do serwera 2 i 3 nie mial praw do folderu binda, sprawdzilem jaka grupa ma dostep do tego folderu, pozniej dodalem mojego uzytkownika do tej grupy i to samo, tyle ze nie ma bledu w logach. Dalej jak tworze strere to jest na serwerze 1... na 2 i 3 plik jest ale pusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Z tego co mnie wiadomo, to zapasowy DNS pobiera dane dla strefy z podstawowego. Na zapasowym należy dodać strefę i wskazać master DNSa. Jak masz puste pliki strefy, to coś jest nie tak z transferem stref między DNSami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie wiadomo, to zapasowy DNS pobiera dane dla strefy z podstawowego. Na zapasowym należy dodać strefę i wskazać master DNSa. Jak masz puste pliki strefy, to coś jest nie tak z transferem stref między DNSami.

 

No wlasnie niby tak, ale nie... :D bo mam 20 starych stref ktore dzialaja poprawnie. Czyli transfer jest, gdy edytuje stara strefe na dns1 ona automatycznie leci na dns2 i dns3, ale gdy stworze nowa to dupa, tworzone sie puste pliki i nawet gdy edytuje nowa strefe na dns1 zmiany nie ida na dns2 i dns3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Utwórz zatem ręcznie nową strefę na DNS1 i skonfiguruj co należy na DNS2 i DNS3. Wszędzie ładnie przeładuj usługi i sprawdź czy transfer się wykona poprawnie.

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×