Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wlodziu

Walka z kopiowaniem treści?

Polecane posty

Witajcie, dziś dostałem informację, że moje treści umieszczane na moim forum są kopiowane na bloga, który nie tylko kopiuje ode mnie, ale z innych stron autorskie treści.

Co mogę z tym fantem zrobić?

 

Przykłady kopii:

Moje forum: http://nostatic.pl/pchart-tworzenie-wykresow-w-php,796.html

Ten, co nie ma klawiatury: http://tutcode.pl/html-php-css-mysql/tworzenie-wykresu-uzyciem-php/

 

Wiadomka, że trudno będzie coś wskórać, ale może warto napisać np. do firmy hostującej tą stronę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosić grzecznie o usunięcie treści.

Poprosić o umieszczenie odnośnika do tematu na forum.

Jak nie pomoże to tylko prawnika nasłać pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolszczony aczkolwiek powinno być źródło, wtedy nie ma do czego się przyczepić.

 

Jedynie co możesz zrobić to wysłać wiadomości że to jest kopia i prosić o usunięcie.

 

Często te dziady robią kopiuj wklej, nawet nie formatują tekstu. Możesz do tekstu z poziomy php randomowo wrzucać linki do swojej strony. Kopiując tekst i wrzucając do fckeditor lub innego edytora, kopiowany jest cały styl razem z odnośnikami. Jak to bot, zabezpieczenie floodowe. Na sesje, po otwieraniu więcej stron niż 20 na minute, ban na 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct mylisz się i to bardzo..

pewnie poznałeś po obrazku, który jest ustawiony tak z jednym z przykładów wykorzystania skryptu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct mylisz się i to bardzo..

pewnie poznałeś po obrazku, który jest ustawiony tak z jednym z przykładów wykorzystania skryptu :)

 

Nie, bo po kodzie. Pozatym opis tego kodu jest podobny. Chociaż w oryginale jest mniej lania wody, które nic nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradnik np. dotyczący jakiegoś api to też np. kopia dokumentacji, więc powinno być podane źródło. Sam moge powiedzieć, że z żadnej strony nie korzystałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej umieścić na tej swojej stronce wdzięczyny znaczek 60px-Copyleft.svg.png i pogodzić się z tym, że tak działa internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradnik np. dotyczący jakiegoś api to też np. kopia dokumentacji, więc powinno być podane źródło. Sam moge powiedzieć, że z żadnej strony nie korzystałem :)

 

Z całym szacunkiem, ale te parę zdań wciśniętych w kod źródłowy nazywasz poradnikiem?

 

Co do tematu, sam nie podałeś źródła kodu, a on nie jest Twojego autorstwa i nie umieściłeś odnośnika do strony, z której owy snippet pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo internet tak nie działa.

 

Służy do rozpowszechniania informacji, dzielenia się widzą.

 

Ja bym się cieszył gdyby ktoś 'ukradł' mój artykuł. Owszem miło jest jeśli umieści do niego linka, ale moim zdaniem jest to po prostu oznaka kultury kopiującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo internet tak nie działa.

 

Niestety działa. Ogromna ilość treści z sieci to kopie kopii kopii. Co oczywiście nie oznacza, że jest to ok i tak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo internet tak nie działa.

 

Działa i nikt nie robi z tym problemu dopóki nie zaczniesz na tym zarabiać. Wtedy bardzo szybko autorzy potrafią upomnieć się o swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Kradzież owszem jest powszechna, ale łamane są przede wszystkim prawa autorskie majątkowe, a w omawianym tu przypadku kradzież dotyczy praw autorskich osobistych. O ile w przypadku łamania tych pierwszych można się głupio tłumaczyć, że drogo, że kieszonkowe za małe, że coś tam, ale łamanie tych drugich nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Przykład z życia: Gdyby ktoś ukradł mój płatny szablon to pewnie bym się wpienił, ale może bym odpuścił, wszak to tylko kilka $$. Ale jeśli ktoś by ukradł mój darmowy szablon i podpisał siebie jako autora, to bym znalazł, obdarł z kasy i załatwił u starych szlaban.

 

Bo jesteś cebulakiem z internetu, nie potrafisz zrozumieć, że internet to przestrzeń w której robimy coś głównie społecznie, dla innych ludzi, dla ogólno ludzkiego rozwoju, ty widzisz tylko te Twoje $$$$. Szczególnie jeśli chodzi o artykuły i wiedzę. Co z tego, że ktoś podpierdolił Twój kod i podpisał go swoim imieniem, co to do cholery zmienia? Czujesz się przez to poszkodowany, umniejsza to twojej wartości?

 

Polecam spinaczom którzy będą walczyli ze złymi piratami: http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-cudowny-lek-na-problemy-ludzi-i4139938700.html

 

Gdyby nie ci źli piraci którzy kradną, wasz cenny kod i poradniki, to nie mieli byście gdzie pisać buraki, internet by nie istniał w takiej formie jak dzisiaj.

 

Dobra idę zaaplikować sobie maść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Gdybym miał wybierać pomiędzy opiniami to większą dojrzałość intelektualną wykazał Rbit tym jednym postem niż Ty swoimi wszystkimi w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×