Skocz do zawartości
lou.

Warunki TeamSpeak3.

Polecane posty

Serwus!

Wiem, że na forum są ludzie, którzy dobrze znają się na serwerach teamspeak i jej polityce.

Ostatnio zaobserwowałem, że kilka topowych serwerów ma problem z blacklistą.

Teamspeak jako korporacja niby zastrzegł "rozdawania/sponsorowania kanałów" - taki mail dostał znajomy jednego z serwerów.

Natomiast drugi dostał blackliste - za to, że jego serwer "prężnie się rozwijał na darmowej licencji i przeszkadzał innym serwerom ts3, którzy mieli licencje płatną"

 

Z ciekawości napisałem do supportu teamspeak z prośbą o zmianę IP w licencji (ponieważ była ona jeszcze po starym serwerze, a potrzebuje serwer o rozmowy z znajomymi) oraz pozwolenie o prowadzenie darmowego ts3 , dodatkowo napisałem na forum "czy można prowadzić dalej publiczny serwer teamspeak3" - bez żadnych płatnych usług. Mój temat na forum został usunięty, a support praktycznie zlał mnie i podał mi informacje tylko o zmianie IP. Jeszcze durno zapytali czy mam jakieś pytania (może nie wiedzieli tego 1 pytania - lecz napisałem je w punktach)

 

Jestem po prostu ciekaw waszych zdań na ten temat.

W sumie rozumiem politykę TeamSpeak3 - ponieważ lepiej wspierać serwery, które dają im zarobić niż te darmowe.

"Albo kupujesz licencje i żyjemy w zgodzie - albo trzymaj się" :)

 

Edytowano przez lou. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tak powinno być zakładasz duży serwer publiczny wykup licencje,nie zakładasz go dla siebie lub znajomych,a większej grupy osób...

Jeszcze kilka akcji z publicznymi serwerami i licencje no-profit będą na serwery tylko prywatne... Posiadam 2 licencje które nie mają wymuszenia na jeden adres IP. A działają na wszystkich...

 

Poza tym ktoś wie gdzie można zgłosić serwer który łamie regulamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym ktoś wie gdzie można zgłosić serwer który łamie regulamin ?

 

 

No na support. Piszesz normalny post ze skargą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencje non-profit z założenia miały być dla większych gildii i grupek graczy, którzy nie mieszczą się w limicie 32 slotów, a nie mają żadnego zysku z posiadania takiego serwera.

 

Takim serwerem jest chociażby mój serwer - dziennie grupka ok. 180-200 osób sobie siedzi i gra, każdy każdego zna, nikt nie robi problemów, a jak czasem wpadnie nawet zupełnie nieznana osoba to może sobie założyć kanał i dołączyć do "rodziny".

 

Natomiast coraz częściej serwery non-profit najzwyczajniej w świecie łamią licencję - są używane przez multigamingi, które z natury istnieją właśnie dla biznesu (odliczam gimbazjalne multigamingi, które nic sobą nie reprezentują), albo są używane przez ludzi, którzy "cichaczem" zakładają kanały za kasę czy "dobrowolne donacje", albo po prostu osoby, które jakkolwiek chcą na danym TS'ie zarobić.

 

Mój TS od zawsze był TS'em dla mnie i moich znajomych, z którymi czasem sobie gramy w to czy owo, z czasem doszli znajomi znajomych itd., ale TS nadal jest TS'em dla mnie i moich znajomych, a to że zamiast 30 osób będzie 180 mi nie przeszkadza, w końcu slotów jest tyle, że każdy zdoła się pomieścić.

 

Niestety, ale z każdą usługą tak jest - daj palec, a wezmą całą rękę. TS z racji, że uwaga jest firmą, a firma musi na siebie zarabiać, oczywistym jest że chce swoich udziałów w przypadku, gdy serwer ma jakikolwiek dochód, i tak właśnie skonstruowana jest licencja. Na wybrykach właśnie takich osób, którzy mają gdzieś licencję i jej postanowienia tracą osoby, które podobnie jak i ja chciałyby sobie założyć serwer dla "siebie i znajomych". Ja mam licencję sprzed kilku lat, "starą" non-profit, która nie ma ograniczeń i przydziału do IP (które zostało wymuszone wyłącznie z powodu nadużyć), oraz bardzo dobrze wspominam mój bądź co bądź rzadki kontakt z supportem. TS naprawdę na równi traktuje "starych" non-profitowców i płatnych klientów, po prostu liczba nadużyć jest tak duża, że chodzą plotki, że non-profity mogą zupełnie zniknąć z dostępnych licencji.

 

Jeśli natomiast chodzi o program komunikacyjny, to właśnie tutaj mamy problem, bo nie ma drugiego takiego, który jest tak dobrze zoptymalizowany, zapewnia tak dobrą administrację i zarządzanie jak właśnie TS, przynajmniej w mojej opinii.

 

Generalnie jakby ktoś szukał kanału (czy kilku) dla siebie i znajomych, a nie chce się pakować w skomercjalizowane serwery (z płatnymi licencjami), to wie gdzie mnie znaleźć ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - aktualnie stoję w kropce.

Posiadam starą licencję bodajże z 2012 roku (albo 2011) - chciałem zmienić w niej tylko adres IP oraz stronę www, tak by support teamspeak wiedział gdzie mnie szukać.

 

Kiedyś miałem własny serwer teamspeak3 (150 osób w godzinie szczytu), lecz nie miałem zbytnio czasu na niego i go zamknąłem.

Od początku tego roku planuję z znajomym powrócić do "dawnych lat", ponieważ bardzo dobrze wspominam swój stary serwer.

Niestety cały czas boję się ruszyć ponieważ nie wiem czy support się do mnie przyczepi.

Nasz stary serwer był publiczny - dla każdego byliśmy mili, wszystko było darmowe - nie mieliśmy wrogów. Ludzie przychodzili i wszystko było fajnie. Aktualnie boję się, że włożymy pieniądze a po roku pójdziemy na dno. Pytałem się na forum ts3 i pisałem na support lecz nie było odzewu (poczekam jeszcze jakiś czas), napisałem im w prost, że nie chcę od nikogo ani jednej złotówki, nawet gdy ktoś będzie chciał dać coś w prezencie lub "od siebie" to nie przyjmę tego.

 

Ostatnią formą ratunku jest WHT (od pewnego czasu trochę nadużywam tego forum), na którym praktycznie w każdej dziedzinie znajdzie się ktoś kto będzie w stanie pomóc.

Dziś chciałbym zapytać czy warto znów mieć swój własny nie zależny serwer teamspeak3 - dla znajomych i nie tylko :)

Edytowano przez lou. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara licencja nie miała adresu IP, więc raczej masz już nową, aniżeli starą.

 

Jeśli zakładasz prywatny serwer, brak licencji i 32 sloty Ci wystarczą to nie ma sensu się pchać w licencje.

 

Jeśli celujesz w serwer, na którym chcąc nie chcąc tracisz i Ci to nie przeszkadza, bo masz serwer podobnie jak i ja do wielu innych rzeczy, a TS3 jest "dodatkiem" to pchasz się w non-profit i sobie hostujesz. Weź pod uwagę DDoSy, gdy Twój serwer będzie bardziej popularny, byle jakie DC Cię nie zechce.

 

Jeśli chcesz zarobić to żadnego sensu już nie ma, bo jest multum takich "płatnych" serwerów.

 

 

Wniosek: Jeśli liczysz się z tym, że na pewno na plus nie wyjdziesz, liczysz się z tym, że anty-ddos będzie potrzebny i pomimo tego chcesz hostować - non-profit będzie OK. W przeciwnym wypadku nie trać czasu i na byle czym postaw sobie nielicencjonowane 32 sloty, albo znajdź sobie TS'a, który Cię przygarnie, chociażby mój bo jak już pisałem mi to rybka czy userów jest 20 czy 200 (i tak nic z tego nie mam, a przynajmniej CPU się nie nudzi). Oczywiście zrobisz jak uważasz, możesz stwierdzić, że nie wiem o czym mówię i wyjechać z 500 slotami na VPS'ie z mintshostu czy innego BH ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dzięki za wytłumaczenie zaistniałej sytuacji.

Postanowiłem, że spróbuję drugi raz swoich sił. Co do DDoS'ów to jestem pozytywnie nastawiony - co cię nie zabije to mnie wzmocni :D

Koszt utrzymania Teamspeak3 na początkowym poziomie nie jest drogi "firma chwali się ochroną ddos" lecz zawsze można zmienić serwer.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, jesteśmy pozytywnie nastawieni i byle co nas nie powinno zmieść :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega dostał takie info od supportu.

 

we found your server / website **** in violation of our license agreement. Our license agreement states that you are not allowed to rent / sponsor / give away unused capacities of your NPL (regardless of whether done in form of virtual servers or channels). Please see this FAQ article:https://support.​teamspeakusa.com​/index.php?/Know​ledgebase/Articl​e/View/306

In order to be allowed to continue sponsoring servers / giving away slots (regardless of whether it is in form of channels or virtual servers) you need to purchase an AAL or ATHP license (depending on the kind of hosting / sponsoring you do and your organization type).
You will need to stop sponsoring / giving away slots/servers/ch​annels or become commercially licensed. See

Co sądzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mumble nie dorasta do pięt TS'owi, nawet pomimo tego, że nie lubię nie-opensourceowych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mumble niestety wypada - aktualnie nie ma tak przyjaznego gracza na rynku jak teamspeak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Mało kto im płaci, to widać od razu.

Utrzymanie tych ich serwerów trochę musi kosztować to zaciskają pasa, nawet taka firma jak Teamspeak Systems.

W ten sposób jednak daleko nie zajdą, sądzę że korzystniej byłoby właśnie korzystać z starego dobrego TS2 ale jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka topowych serwerów im płaci, nie wiem jak wygląda to w innych krajach.

TS2 to już stary program i ciężko było by mi zbudować dużą społeczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało kto im płaci, to widać od razu.

Utrzymanie tych ich serwerów trochę musi kosztować to zaciskają pasa, nawet taka firma jak Teamspeak Systems.

Teamspeak nie utrzymuje tych serwerów. Niektórzy dostawcy mają jakiś układ z ts i cena licencji jest od razu wliczona w cenę hostingu, ale ogólnie jak kupisz licencję, to nadal musisz samodzielnie znaleźć hosting pod swój serwer.

 

I nie zaciskają pasa, tylko wymuszają przestrzeganie licencji non profit, której "kolega" lou używał wcześniej.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wcześniej nie miałem problemów, wszystko działało cacy i teamspeak się nie czepiał. Raz miałem reklamę hostingu Cs 1.6 to musiałem ją usunąć. Nie czepiali się, że ludziom daje kanały.

Edytowano przez lou. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, przecież większość mniejszych publiców jedzie na NPL, chociażby mój. Nikt nigdy się mnie nie czepnął, że komuś kanał zakładam. Co więcej, jakby się mnie czepnęli to bym powiedział co o nich sądzę i się wyniósł z tego wariatkowa czym prędzej.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no masz rację stworze serwer a potem się zobaczy co dalej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Teamspeak nie utrzymuje tych serwerów. Niektórzy dostawcy mają jakiś układ z ts i cena licencji jest od razu wliczona w cenę hostingu, ale ogólnie jak kupisz licencję, to nadal musisz samodzielnie znaleźć hosting pod swój serwer.

 

I nie zaciskają pasa, tylko wymuszają przestrzeganie licencji non profit, której "kolega" lou używał wcześniej.

 

Chodziło mi bardziej o serwer/y od WWW i serwer/y od sprawdzania licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chodziło mi bardziej o serwer/y od WWW i serwer/y od sprawdzania licencji.

 

Jak Ty czasem coś palniesz to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

 

Definitywnie serwer www i serwer licencyjny kosztują więcej niż utrzymanie kilkunastu pracowników czy samego biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Hello,

You use our 32 slot unregistered license. Other than that, if you have an NPL, you can not host servers/channels at all. Does that answer your question?
Thanks

No to definitywnie odpuszczam. ;)

Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×