Skocz do zawartości
robson345

Samsung 840 EVO czy KINGSTON SSDNow mS200

Polecane posty

Witam, potrzebuje dysku pod msata ale że nie jestem na czasie z nowinkami odnośnie dysków to proszę o opinie który dysk będzie lepszy. Różnica cenowa między nimi jest praktycznie zerowa, ale zastosowano w nich różne kontrolery. Z tego co się kiedyś naczytałem ludzie bardzo narzekali na kontroler Sandforce który został zastosowany w dysku Kingstona. Odnośnie Samsunga to mam niemiłe wspomnienia kiedy to posypały mi się 3 dyski tej firmy w przeciągu miesiąca. Oba dyski mają pojemność 120giga, przeznaczenie to dysk pod system win7. Dysk będzie zamontowany w laptopie Lenovo IdeaPad Y510P (59-407446).

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smasung 840 Evo bezapelacyjnie lepszy kontr0oler i prędkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja korzystam z kingstona i sobie chwale. Stoi na nim win8 i nic sie niepokojacego nie dzieje. Musialem pilnie zaopatrzyc sie w nowy dysk :) bo moj stary zaliczyl kilka rollercosterow spadajac z parapetu. No ale jeszcze wracajac wiem ze przy windows 8 Kingston posypal sie kompletnie mojemu kumplowi, wiec moze faktycznie samsung bedzie lepszy. U mnie na razie odpukac wszystko smiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 840 EVO 250GB w lapku. Świetnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsung 840 Evo sprawuję się prawidłowo. Bardzo dobrze radzi sobie z małymi plikami. Polecam zmianę firmware od razu po zakupie jest mały bonus do IO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku wtopach z produktami markowanymi jako kingstone (dysk, karty pamieci) trzymam się od nich z daleka. Wiem, moze to głupie, ale jakiś uraz pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad tym http://www.amazon.co.uk/128GB-MyDigitalSSD-Super-Cache-Solid/dp/B00EZ2E8NO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1393598935&sr=8-1&keywords=MyDigitalSSD+SC2+Super+Cache+2+42mm+SATA+III nie wiem jak to się sprawdza w codziennym użytkowaniu ale dzięki temu został by mi dysk ten który jest podpięty pod msata. Problem z dyskami m.2 42mm jest taki że nikt tego nie produkuje poza wskazaną firmą i Intelem który ma tylko jeden dysk takiej wielkości a kupić jest go ciężko.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Zdecydowanie EVO.

Co prawda TLC, ale ma bardzo dobry kontroler, a i same pamięci są w stanie bardzo dużo wykorzystać.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem 128GB MyDigitalSSD SC2 nie wiem jak szybki jest Samsung ale przy Win 7 na tym dysku nie zdąrzy się pojawić do końca logo uruchomiające. Dzięki takiemu wyborowi zatrzymałem hybrydę. Wielkość tego dysku powaliła mnie na kolana jak go zobaczyłem :) o ile to jeszcze można nazwać dyskiem. To tak jak by ktoś się zastanawiał czy warto i posiadał port m.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Transcend SSD już z 5 lat (60GB) i stoi tam system, raz w roku reinstalka systemu i nic dyskowi nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×