Skocz do zawartości
kownacki

domena chile

Polecane posty

Witam,

 

chciałbym zarezerwować domenę w Chile. Marcaria.com oferuje taką usługę za 40$, natomiast oficjalny registar chilijski połowę taniej http://www.nic.cl.

 

Sęk w tym, że nie ma angielskiej wersji oficjalnej strony i do rejestracji tej domeny wymagane jest (z tego co czytałem) podanie danych osobowych firmy lub osoby prywatnej na terenie Chile. Czy macie doświadczenie przy rejestracji egzotycznych domen i wiecie może jak to ugryźć aby jak najtaniej zarejestrować taką domenę?

 

Pozdrawiam,
Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem nie ma restrykcji odnośnie domen z Chile. Sam kiedyś rejestrowałem domenę z Peru przez Marcaria i nie było problemów.

 

Jeśli chodzi o oficjalną stronę - być może nie chciało im się przygotowywać formularza dla osób zza granicy. W Polsce oficjalny rejestrator też nie przewiduje możliwości podania kraju innego niż Polska (czego legalność obecnie jest wątpliwa, wszak jesteśmy w Unii)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem nie ma restrykcji odnośnie domen z Chile. Sam kiedyś rejestrowałem domenę z Peru przez Marcaria i nie było problemów.

 

Jeśli chodzi o oficjalną stronę - być może nie chciało im się przygotowywać formularza dla osób zza granicy. W Polsce oficjalny rejestrator też nie przewiduje możliwości podania kraju innego niż Polska (czego legalność obecnie jest wątpliwa, wszak jesteśmy w Unii)

 

 

Jesteśmy. jednak płatności w Polsce są w PLN dlatego :)

 

Pewnie wygodniej im zachować formalność z fiskusem niż bawić się jako podatnik UE.

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy. jednak płatności w Polsce są w PLN dlatego :)

 

Pewnie wygodniej im zachować formalność z fiskusem niż bawić się jako podatnik UE.

 

Nie wiem co ma adres do posiadania złotówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, zgłębiłem temat. Od 1.12.2013 domeny chilijskie może kupić każdy, nie trzeba być rezydentem. Na oficjalnej stronie NICu jakoś sobie poradzę z pomocą tłumaczenia chrome (płatnośc kartą debetowaną rozliczona będzie w dolarach US). Chciałbym jeszcze ukryć swoje dane rejestracyjne w WHOIS ale rejestrując przez ich oficjalny NIC chyba nie ma takiej opcji jak whoisguard, więc tego nie przeskoczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×