Skocz do zawartości
Mikołaj FC.pl

Wynajem Domen

Polecane posty

WITAM! ;)

 

Czy w Polsce (a także i na świecie) jest powszechne wynajmowanie domen? Wszyscy zawsze handlują domenami, ale mało mówi się o wynajmowaniu, a przecież to niby normalna sprawa. Można podpisać umowę na kilka lat, z późniejszym pierwszeństwem do odkupu i osoba która wynajmuje od kogoś domenę nie straci wypracowanej marki, itp.

 

Jeżeli już mówimy o wynajmowaniu domen, to jaki powinien być stosunek wynajmu miesięcznego w stosunku do wartości domeny? Jeżeli mam np. domenę przeprowadzki.pl wartą powiedzmy 3000zł to ile powiniennem chcieć za wynajem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wedlug mnie wynajem jest oplacalny tylko w przypadku naprawde drogich domen. Bo jak masz domene warta 3tys to zeby ktos chcial ja wynajac musialbys chciec ok.1tys/rok, a w przypadku gdy chciala by ja wynajac powazna firma, ktora wie ze przez 3 lata na pewno bedzie z niej korzystala to stawka byla by jeszcze mniejsza. Wtedy woleli by ja juz odkupic.

Dla kogos kto szuka dobrej domeny na krotki okres czasu, np. 1 rok wynajecie bylo by oplacalne. Wtedy placi 1 tys a nie 3. Ale dla firmy ktora potrzebuje domeny na dluzej lepiej jest odkupic.

A Ty wynajmujac domene musisz dluzej czekac na swoja kase. Bo tysiac zl/rok to nie jest duzo. Juz lepiej dostac 3 tys od razu to przynajmniej mozna cos kupic.

Oczywiscie co innego gdy mamy domene warta np. 20tys zl albo i wiecej. Wtedy wynajecie zaczyna sie robic oplacalne (przynajmniej dla ciebie)

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×