Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Qedro

Pytanie odnośnie downloadu

Polecane posty

Witam. Otóż mam taki pewny specyficzny problem a zarazem pytanie. A więc do sedna sprawy. Posiadam pewną stronkę z downloadem i na chwilę obecną gdy zaczyna pobierać plik kilkadziesiąt osób łącze vps'a (20mbit ) zostaje lekko zapchane.

Czy jest możliwość użycia php które przydzielało by download w pętli z 3 źródeł. Czyli przykładowo klient klika link do download.php zaczyna się pobieranie dla niego z pierwszej maszyny, drugi klient klika i pobiera mu się plik z 2 maszyny, trzeci klient klika i pobiera mu się ten sam plik z 3 maszyny. Przy czwartym kliencie rozpoczyna się od pierwszej maszyny. Poszukuję ogólnie rozwiązania które odciąży łączę a tym samym download również będzie szybszy niż miało by to miejsce z jednego źródła. Pytanie czy jest to realne? Jeśli tak to prosiłbym o wskazówki bo póki co wertując "wujka google" na nic nie natrafiłem. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PHP bym w to nie mieszał. Jeśli przerzucisz te pliki na download.Twojadomena.tld, to możesz zrobić round robin w DNS dla tej subdomeny i będzie działało tak, jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc krótko podpinam przykładowo subdomene download.adres.pl pod dwa adresy ip i automatycznie ruch będzie dzielony? Kolejna wątpliwość czy ta opcja zadziała na cloudflare?

Edytowano przez Qedro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc krótko podpinam przykładowo subdomene download.adres.pl pod dwa adresy ip i automatycznie ruch będzie dzielony?

Tak. Klient sam wybierze.

 

Kolejna wątpliwość czy ta opcja zadziała na cloudflare?

Nie wiem, jak CloudFlare obsługuje round robin, ale zawsze możesz dla tej subdomeny ustawić pass-through, żeby klienci się łączyli bez pośrednictwa CloudFlare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Można coś kombinować ze skryptem który sprawdza obciążenie na serwerach i podpina różny link np. download1.domena.pl download2.domena.pl itd. zależnie od tego gdzie jest najmniejsze zużycie pasma, ale to jest jednak trochę pisania i kombinowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem tak jak spindrift poleciłeś i śmiga jak marzenie. Gdzieś wyczytałem zę cloudflare obsługuje round robin.

Wielkie dzięki za pomoc panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×