Skocz do zawartości
konyozpl

Pomoc w formularzu kontaktowym

Polecane posty

Mam taki kod chciał bym aby ktoś mi podpowiedział rozwiązanie lub wskazał jeśli wie gdzie takie się znajduje.

Chciałbym zrobić tak aby można było wybierać do kogo ma powędrować e-mail i dodatkowo dopisać możliwość w ogóle wysyłania e-mail jeśli to w ogóle możliwe.

Oto kod proszę o pomoc.

<form action="action" method="post" enctype="multipart/form-data" id="contact-frm">
 <fieldset>
 <legend>Formularz kontaktowy</legend>
 <ul>
 <li>
 <label for="name">Imię i nazwisko <strong class="asterisk">*</strong></label>
 <input type="text" name="name" id="name" placeholder="Twoje imię i nazwisko" />
 </li>
 <li>
 <label for="email">Adres e-mail <strong class="asterisk">*</strong></label>
 <input type="email" name="email" id="email" placeholder="Twój adres e-mail np. j.kowalski@gmail.com" />
 </li>
 <li>
 <label for="phone">Telefon kontaktowy</label>
 <input type="tel" name="phone" id="phone" placeholder="Dozwolone znaki: cyfry, spacje, myślniki" />
 </li>
 <li>
 <label for="subject">Wybierz do kogo <strong class="asterisk">*</strong></label>
 <select id="subject" name="subject">
 <option value="1">Administracja</option>
 <option value="2">Dział techniczny</option>
 <option value="3">Inny</option>
 </select>
 </li>
 <li>
 <label for="message">Treść wiadomości <strong class="asterisk">*</strong></label>
 <textarea name="message" id="message" rows="5" cols="20" placeholder="Wpisz tutaj treść swojej wiadomości..."></textarea>
 </li>
 <li class="options-set">
 <p class="frm-label">Preferowana forma kontaktu</p>
 <ul>
 <li>
 <label><input type="checkbox" name="contact-email" /> E-mail</label>
 </li>
 <li>
 <label><input type="checkbox" name="contact-phone" /> Telefon</label>
 </li>
 </ul>
 </li>
 </ul>
 </fieldset>
 <p class="frm-actions wrapper">
 <input type="submit" name="send" value="Wyślij formularz" />
 </p>
</form>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane z formularza przesyłasz do skryptu w php i tam ze względu na wybraną opcję ustalasz, na który adres ma pójść wiadomość.

Jeśli chodzi o samo wysyłanie maili to bez php się niestety nie obędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<form action="mial.php" method="post" enctype="multipart/form-data" id="contact-frm">

czyli w sekcji action daje odniesienie do skryptu w tym wypadku mail.php hymm

tylko jak to zrobić by pod wordpress w panelu admina działało jak wywołać skrypt mail.php by nie przeładował całego systemu i nie pokazał mi się jak do tej pory błąd ma ktoś może jakieś pomysły :?

 

Ps. Znajduje się to w panelu admin i będzie widoczne w każdym panelu danego użytkownika w "dashboard" (kokpicie)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zawartość pliku mail umieścić w szablonie strony: http://codex.wordpress.org/Page_Templates

 

ewentualnie może (nie wiem, czy teraz tak masz) oprzyj formularz na jakimś pluginie np. Contact Form 7 i edytuj w nim plik odpowiedzialny za wysyłanie maili dopisując warunek sprawdzający do kogo jest skierowana wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten formularz znajduje się w panelu w sesji kokpicie inaczej dashboard i nie chce się nadal wysyłać ma ktoś może jakiś plugin lub na jakieś gotowe rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z tego, co podał pedro84. Chcesz dodatkowo mieć wybór, do kogo ma iść wiadomość (dział techniczny itd), a więc ja Ci proponuje najprostrze rozwiązanie. Zrób sobie podstronę np. Kontakt, a w niej coś na za sadzie "Chce się skontaktować z:" i niżej wymieniasz swoje działy, do których tworzysz nowe podstrony z oddzielnym formularzem, który będzie wysyłany na innego maila i koniec. Mam nadzieję, że w miare jasno napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak dorobi się 20 działów, to zrobi sobie 20 podstron z formularzami? Ty tak na poważnie? :o

A nie prościej dodać select z listą adresatów?

 

Nie wiem, ale wydaje mi się, że wtyczka podana przez Ciebie z formularzem domyślnie nie posiada opcji utworzenie selecta i podpięcia pod niego różnych adresów e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×