Skocz do zawartości
Dareksbs

Dostawca internetu kablowego

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Czy mógłby ktoś przybliżyć mi budowe sieci takich firm jak tp czy multimedia ? ogólnie chodzi mi o trasę takiej sieci z tego co wiem :

 

Zaczynam w serwerowni takie firmy jak TP czy Multimedia ma pewnie wykupionych albo położonych kilka rurek światłowodowych, czyli lecąc dalej od serwerowni lecimy tymi światłowodami do chyba rozdzielni czyli skrzynek które zazwyczaj są na ulicy ze switchami itp. od której potem lecą kable do np. bloków gdzie jest druga rozdzielnia i od niej lecą kable do gniazdek w domach

 

Czy to tak to wygląda ? tak w przybliżeniu ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety tak to nie wyglada w multimedii jest hfc wiec poczytaj o tej technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmuri, zacznij używać interpunkcji, bo ciężko się czyta Twoje wypowiedzi.

 

Dareksbs, w bardzo dużym przybliżeniu prawie tak to wygląda ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmuri, a propos hfc - czy ten standard umożliwia zapięcie ringu(nie gwiazdy) między blokami za pomocą koncentryka celem redundancji medium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym urządzeniem które musi być centralnie wpięte wszystkie kable łączące w sieciach UPC, Vectra, Multimedia etc. jest http://pl.wikipedia.org/wiki/Cable_Modem_Termination_System w skrócie CMTS. Który znajduje się we wszystkich większych miejscowościach w sieci bądź okoliczne mniejsze miejscowości połączone są centralnie do największego miasta w regionie gdzie znajduje się wspomniane wyżej urządzenie.

Edytowano przez chmuri (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym urządzeniem które musi być centralnie wpięte wszystkie kable łączące w sieciach UPC, Vectra, Multimedia etc. jest http://pl.wikipedia.org/wiki/Cable_Modem_Termination_System w skrócie CMTS. Który znajduje się we wszystkich większych miejscowościach w sieci bądź okoliczne mniejsze miejscowości połączone są centralnie do największego miasta w regionie gdzie znajduje się wspomniane wyżej urządzenie.

 

Czyli mam rozumieć że taki CMTS jest w każdym bloku ?? czy wystarczy jeden na powiedzmy 3 bloki po 25 mieszkać ??

Drugie pytanie to przez co leci internet w Polsce, przez skrzynki telefoniczne ? bo pamiętam że kiedyś w TP podpinało się kabel telefoniczny do modemu.

Bo z tego co widziałem za granicą na ulicy stoją skrzynki które doprowadzają kable CAT5e do bloków i potem w bloku jest kolejna skrzynka która to rozdziela na gniazdka w mieszkaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie np CMTS może być tylko we Wrocławiu i wszystkie miasta okoliczne mogą być podpięte łączem światłowodowym, a dalej do odbiorników które przetwarzają sygnał ze światłowodu na kabel "antenowy" który wychodzi u końcowego użytkownika.

 

ADSL to zupełnie inna technologia więc nie miksuj tych 2 tematów;). Ale założenie jest podobne z tym że kabel telefoniczny jest w pewnym momencie zmieniany na światłowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×