Skocz do zawartości
Pitu

Domena .no

Polecane posty

Witam

 

Chciałem kupić domenę Norwegii .no. W sieci znalazłem informację, że muszę posiadać działalność gospodarczą tam, abym mógł zarejestrować domenę.

Znalazłem również kilka firm oferujących rejestracje obchodząc ten punkt regulaminu. Czy ktoś może polecić jakaś konkretną firmę, dzięki której zarejestruję domenę .no?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletny bezsens z tymi domenami.., jakby człowkiek nie mógł otworzyć sobie np. bloga pod inną domenę.

Rozumiem, że w stosunku do Norwegii jest taka restrykacja? ponieważ robiłem zakupy wielu - międzynarodowych domen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jest trochę domen które mają różne udziwnienia. Niemieckie mają na przykład też wymagania, ale bez problemu kupiłem w Polskiej firmie. Z drugiej strony ktoś odpowiada za utrzymywanie domen krajowych, więc skoro już ogarnia ten bajzel to ma chyba prawo coś mieć do powiedzenia i stawiania warunków. Na pewno jest też to jakieś zabezpieczenie przez spamerami z Chin czy jakąś pseudo-opozycją. Powiedzmy że terroryści z WAS chcieliby kupić sobie domenę .de i pieprzyć na stronie swoje farmazony. No sorry batory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie moja sprawa, ale mogę spytać po co Ci taka domena? Jeśli prowadzisz sprzedaż w Nowergii to raczej masz już tam zarejestrowaną działalność, z kolei jeśli takowej nie prowadzisz to nie lepiej wybrać .com lub .net? No chyba, że to kolejna z tych śmiesznych domen, które ładnie się komponują ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co prawda nie moja sprawa, ale mogę spytać po co Ci taka domena? Jeśli prowadzisz sprzedaż w Nowergii to raczej masz już tam zarejestrowaną działalność, z kolei jeśli takowej nie prowadzisz to nie lepiej wybrać .com lub .net? No chyba, że to kolejna z tych śmiesznych domen, które ładnie się komponują ;).

Pewnie chodzi o ładnie komponującą się. Ja np. próbowałem ogarnąć rejestrację .mr z racji tego, że potrzebujemy alternatywnej domeny firmowej i niestety - procedury tutaj są niemożliwe do realizacji dla osoby spoza Mauretanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o ładnie komponującą się. Ja np. próbowałem ogarnąć rejestrację .mr z racji tego, że potrzebujemy alternatywnej domeny firmowej i niestety - procedury tutaj są niemożliwe do realizacji dla osoby spoza Mauretanii.

 

Wszystko jest możliwe, kwestia pieniędzy.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak, jak zapłacisz bodajże 180 000 $ to możesz sobbie kupić własną końcówkę :) W tej branzy można kupić wszytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi chodzi o stronę i sprzedaż dla znajomego, który zamierza skierować sprzedaż na Norwegię i Szwecję. Działalność zarejestrowana jest w Polsce. ~200$ wychodzi trochę drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi chodzi o stronę i sprzedaż dla znajomego, który zamierza skierować sprzedaż na Norwegię i Szwecję. Działalność zarejestrowana jest w Polsce. ~200$ wychodzi trochę drogo.

 

Jeżeli $200 to drogo... to co to za biznes?

 

Tyle w Norwegii pewnie wydasz w jedzenie w pubie i pare piwek w jeden wieczór bez jakiegoś szału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli $200 to drogo... to co to za biznes?

 

Tyle w Norwegii pewnie wydasz w jedzenie w pubie i pare piwek w jeden wieczór bez jakiegoś szału

 

Jeżeli według Ciebie 200$ za domenę to przystępna cena to fajnie, dla mnie nie. Nie chodzi o to czy koszt domeny zwróci się w dzień lub inny okres ale o sam fakt ceny.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli według Ciebie 200$ za domenę to przystępna cena to fajnie, dla mnie nie. Nie chodzi o to czy koszt domeny zwróci się w dzień lub inny okres ale o sam fakt ceny.

 

Domena ma na siebie zarabiać. Jak jej nie kupisz to będziesz $200 do przodu na rejestracji i $20000 w plecy ze sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli $200 to drogo... to co to za biznes?

 

Tyle w Norwegii pewnie wydasz w jedzenie w pubie i pare piwek w jeden wieczór bez jakiegoś szału

 

Piwo w najtańszym pubie ~20-30 zł :) jakieś proste żarełko skrzydełka z kurczaka + frytki to 50-70 zł, reasumując za kiepski wieczór z 2-4 piwkami trzeba wydać 150-200 zł ;)

 

Jak z kolegą byłem jakieś 4 msc temu w fajnym klimatycznym pubie to rachunek wyszedł na jakieś 3500 NOK ;) i wcale nikt się nie zalał. Dobrze, że nie płaciłem heh w sumie przecież w Skandynawii jest tak jakby prohibicja a zarobki to minimum 7000 NOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że nie kupi wcale nie znaczy że będzie $200 do przodu a 20000 $ w plecy,,

znaczy tylko tyle że może zarobi te 20000$ płacąc za domenę 10$, i tylko tyle to znaczy.

gość mieszka w Polsce i za skrzydełka z browarami też nie musi aż tyle płacić, a dzięki temu może mieć np. niższe marże niż norwskie firmy co płacą za domenę 200$ i drogo ich żarcie kosztuje i dzięki temu być konkurencyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×