Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
t4t4v4

Avatat uczy się HTML/CSS i oczekuje porad od mastahów :)

Polecane posty

Hej,
zaczynam rzeźbić od zera w HTML'u i CSS'ie. Prosiłbym znawców tematu, aby sprawdzili i wskazali popełnione przeze mnie błędy.

Pierwsza sytuacja: div #osczasu (w środku docelowo oś czasu Twarzoksiążki) zetknięty z div'em #przyciski (docelowo pionowy paskiem przycisków) - to wszystko razem wyśrodkowane: http://fiddle.jshell.net/aR4GL/
Czy typy pozycji są poprawne? Czy da się to zrobić prościej?

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie chcesz osiągnąć? Masz dziwnie rozwiązane.

#srodek ma atrybut width:500px;

 

To co w środku ma dokładnie 500px, więc jak ma się nie stykać jak zajmuje 100% powierzchni #srodek ?

 

Ja na twoim miejscu nie używałbym position:absolute kiedy nie jest to wymagane.

Ja bym zostawił styl css w takiej formie:

#srodek {
	height: 400px;
	width: 500px;
	border: 1px dotted #000;
    overflow: hidden;
    margin:0 auto;
}
#przyciski {
	height: 400px;
	width: 64px;
	float: right;
	background-color: #03F;
}
#osczasu {
	height: 400px;
	width: 436px;
	float: left;
	background-color: #0F0;
}

I ewentualnie dodał margines górny na #srodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ma się stykać ;)

Chciałem pozycjonować relatywnie, jednak nie wiedziałem jak wyśrodkować #srodek w pionie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby środek idealnie w pionie wyśrodkować trzeba użyć javascript. Obliczyć wysokość przeglądarki, następnie odjąć od wysokości przeglądarki wysokość okno , kolejno dodać odpowiednie marginesy od góry (zazwyczaj to co zostanie /2 i zostanie margines odgórny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maniack, żadna bzdura, lecz jeżeli masz już zmieniająca się wysokość/szerokość okna i chcą ją idealnie na środku ułożyć to tylko z javascriptem. Pozycja absolutna przy oknie, zmieniającym wysokość nie będzie działała tak jak chcemy bo musimy ustalić margines od górny, który równa się dzielnikowi okna który przesuwamy, więc coś nam musi obliczać wysokość tego okna.

 

Jak widzisz w liku powyżej co podałeś jest dodane, a nawet wytłuszczone "only requires a declared height*"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maniack, w przypadku absolutnego nie trzeba jak widać stosować żadnego JS'a. Dom pisze o pozycjonowaniu relatywnym i użyciu JS'a do wyśrodkowania w pionie.

Dlaczego przyciski nie chcą się wyśrodkować wewnątrz div'a #przyciski? Wymiary zostały określone, pozycjonowanie relatywne, marginesy prawo-lewo automatyczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maniack, Powiedz mi, jak chcesz wyśrodkować inaczej niżeli nie przy użyciu JS okna, które ma zmienną wysokość na innych stronach ? Zaproponuj więc takie rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×