Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karamy24

Serwer poczty za CloudFlare - ochrona IP

Polecane posty

Witam. Chciałbym dowiedzieć się, czy posiadając dedyka / vps'a za CloudFlare i mając na nim serwer poczty email, w przypadku korzystania z niego (wysyłania email'i) CF uniemożliwia odnalezienie IP serwera poczty?

 

Tzn. wysłany email biegnie przez serwer CloudFlare czy bezpośrednio do serwera poczty odbiorcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak - ktoś spojrzy np. w intodns.com/twojadomena.pl i mu ladnie pokażą się dane o rekordach MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale przypuśmy że komuś zależy na IP.

 

Ktoś stawia sobie serwer poczty u siebie. Ja wysyłam na jego email (jego serwer poczty) wiadomość.

On widzi połączenie bezpośrednie (czyli IP mojego dedyka/vps'a), prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku posiadania forum (z możliwością wysyłania emaili, linków aktywacyjnych) najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest użycie zewnętrznego serwera poczty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tak tylko trzeba się upewnić, czy ten serwer nie przekazuje w nagłówku ip źródłowego serwera który przesłał pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w nagłówku leci IP serwera na którym stoi owe forum, a nie IP serwera poczty - tak?

 

Jeżeli tak, to rozumiem że wyłączenie tego i bezpośrednie wysyłanie z dedyka/vpsa także nie przyniesie efektu i jedynym rozwiązaniem pozostanie wyłączenie wysyłania w nagłówku IP i skorzystanie z zewnętrznej poczty, tak?

Edytowano przez karamy24 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×