Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
blakker

repo debian 6 sources.list

Polecane posty

Witam,

Mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych osób ode mnie

  • Chciałbym się zapytać jakie są najlepsze repo, (repository) pod systemy Debian 6 squezzy, gdzie głownie będą się znajdować strony www?
  • Musze wykonać takie polecenie przy instalowaniu apache2, mysql itp. Jednak mam pytanie czy te: "$", mam wpisywać czy nie?

Teraz musimy sprawdzić, czy Apache będzie współpracował z plikami php. W konsoli wpisz:

$ echo "<?php phpinfo(); ?>" > test.php && sudo mv test.php /var/www/
(Tworzenie pliku test.php z zawartością: <?php phpinfo(); ?> oraz przeniesienie pliku test.php do /var/www/)


Wyjaśni ktoś dokładniej co i jak?

  • Czy jest ktoś w stanie poświecić chwile czasu i objaśnić mi jak podpiąć domenę pod VPS?
  • Jak wgrać: "mysqldb-python".
  • Jeżeli wgram Python MySQL to czy to nie będzie się jakoś kolidowało z zwykłym MySQL?

Chciałbym dodać ze uczę się obsługi VPS'a. Proszę o wyrozumiałość, nikt od nauki jeszcze nie zginał wiec myślę ze może się obejść bez "ataków", na mnie.

Jestem laikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

1. ???

 

2. http://www.debian.pl/threads/1408-Repozytoria-Debiana-wpisy-w-pliku-etc-apt-sources-list (zmień tylko z wheezy na squeeze) [1 cytat - wpisy podstawowe]

 

3. Nie! Wpisujesz tylko samą komendę bez żadnych $ # itp.

 

cz. II

 

1. ???

 

2. Albo używasz zewnętrznych DNSów (np. https://freedns.42.pl/) albo instalujesz BIND9 i tworzysz strefy DNS na VPSie + GlueRecords u rejestratora.

 

3. apt-get install mysqldb-python (apt-get podstawowy instalator paczek)

 

4. To są tylko biblioteki o ile dobrze rzuciłem okiem :)

 

 

Na przyszłość - Google Twoim Zbawcą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×