Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
banan_44

Problem po mojej stronie czy hostingu

Polecane posty

Witam. Mam drobny problem z funkcjonowaniem mojej strony/hostingu. Od 2-3 miesięcy zauważam, że codziennie w tych samych godzinach nie mogę dostać się na stronę. Często mam komunikat o problemie z połączeniem z bazą danych albo przekroczeniem czasu. Są to godziny nocne, ale mój ruch płynie głównie z USA, więc jest to dla mnie bardzo niekorzystne. W ciągu dnia działa bez żadnych problemów. Moja strona postawiona jest na Wordpressie, mam około 150 unikalnych użytkoników dziennie i ponad 600 odsłon (dane z GA).

 

Probowałem w tych godzinach łączyć się z różnych urządzeń (tablet, tel, 2 laptopy), na różnych przeglądarkach i z różnych miejsc w Polsce (częste wyjazdy służbowe) i zawsze problem występuje w tych samych godzinach. W Google Analytics ruch w tych godzinach drastycznie mi spada do 1-2 userów, a po czasie tego "padnięcia" zaczyna wracać do normy. Podkreślam, problem ten tyczy się tych samych godzin, codziennie. Hostingodawca twierdzi, że w tych godzinach mam ruch na swojej swjej stronie i problem z połączeniem leży po mojej stronie.

 

Czy faktycznie wina leży po mojej stronie, czy ich serwery nie wytrzymują ruchu na mojej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Tego nikt tutaj nie wywróży z fusów. Sprawdź logi, sprawdź statsy oparte na logach (Awstats/webalizer), zrób jakieś testy (monitoring) aby się upewnić co i kiedy się dzieje.

 

Jak to polski hosting to często w nocy robią się kopie bezpieczeństwa - wprawdzie to zawsze generuje jakieś obciążenie ale powinno być tak skonfigurowane aby NIE odcinało ludzi od usług, nie mniej z doświadczenia wiem, że nadal sporo firm ma z tym problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×