Skocz do zawartości
bzyk

Register_globals Na On

Polecane posty

Witam.

 

Mam pod opieką serwis który został napisany jeszcze za starych czasów, kiedy to dopuszczalne było używanie register_globals=On. Stoi to już sobie parę lat na serwerze podłączonym do DSLa (na którym poza tym serwisem niewiele więcej jest udostępnione) no i przyszła pora na przeniesienie tegoż na profesjonalny hosting.

 

Czy jest firma która pozwoli na uruchominie serwisu który potrzebuje włączonej zmiennej register_globals na On? Proszę nie bić jeżeli jest to głupie pytanie :) Programista ze mnie żaden, a o php wiem tyle że muszę się go nauczyć :) Tak więc proszę o konstruktywne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo firm (łącznie z największa, home.pl) ma włączone register globals, bo w czasach open_basedir protection, mod security i takich tam może być to jedynie zagrożenie dla niesfornego użytkownika a raczej nie dla całego serwera ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Masz kilka wyjść..

 

1. Na początku skryptu wpisać odpowiedni kod, aby "rozpakować" tablice - wtedy będzie to działać normalnie :)

 

2. Na początku skryptu wpisać kod, który "ustawi" przez parser PHP odpowiednią wartość dla register_globals. [może to być wyłączone przez konf. php]

 

3. W plik .htaccess wpisać: php_flag register_globals on i wtedy będziesz miał na koncie register_gloabls na ON ;-)

 

O wiele bezpieczniej jest pisać skrypty na register_globals OFF - bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Szczególne dzięki dla Jaro za podpowiedź z rozwiązaniem w postaci odpowiedniej flagi w .htaccess. Takie rozwiązanie mnie satysfakcjonule. No to lecę szukać hostingu :-) Mam nadzieję że na tym forum jest więcej dobrych ludzi i dowiem się która firma jest ta najnaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×