Skocz do zawartości
Remix17

Zużycie transferu przez jedną stronę www

Polecane posty

Witam!!

Zastanawiam się nad kupnem serwera VPS pod stronę www, mianowicie na VPS chcę zainstalować: apache2, mysql-server, php5, php5-mysql i bind. I moje pytanie, jakby na stronkę codziennie przychodziło około 50 - 60 osób, to ile transferu by to pochłaniało miesięcznie? 40 GB? 100GB?

Edytowano przez Remix17 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o stronie? Wordpress, czy samorób? Samoroby zużywają sporo mniej transferu (chyba, że wkłada się wszędzie grafikę, czego nie lubię). Ale 40GB na pewno żadna z nich przy tylu osobach nie zużyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha spoko, myślałem że to będzie rzeczywiście coś większego :D

Bo aktualnie na jednym VPS mam postawiony serwer TS3 i serwer do jednej gry i po jakimś miesiącu używania mam koło 40 GB zużytych i się wachałem z instalacją apache itp. Bo przy instalacji tego wszystkiego raczej więcej niż pare MB mi nie zleci nie?

 

Dobra myślę że temat do zamknięcia dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ze ~200MB może zejdzie tego transferu. Nie żałuj tego transferu, bo ucierpisz. To co trzeba zrobić:

 

apt-get update
apt-get dist-upgrade

(zakładam że debian/ubuntu)

 

Lepiej mieć wszystko najnowsze, żeby bezpieczeństwo jak największe zapewnić. VPS'y mają dużo transferu w pakietach, więc raczej nie będzie problemu. Samo zaktualizowanie tych pakietów nie powinno przekroczyć 500MB, chyba, że naprawdę mało aktualny system :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewidywanie transferu bez wiedzy co na stronie jest (forum, blog, filmy, galerie zdjęć) i ile przy jednej wizycie user może pobrać jest lekko dziwne.

 

Co ma dist-upgrade do transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×