Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
minc

Zaawansowana konfiguracja DNS

Polecane posty

Cześć,

 

Moje pytanie dotyczy zaawansowanej konfiguracji serwerów DNS.

 

Domena została wykupiona na nazwa.pl, została tam ustawiona w zaawansowanej konfiguracji DNS i kieruje na serwer dedykowany. Ze względu na wysokie koszty przedłużenia domen nazwa.pl zdecydowałem się na przeniesienie jej do ovh.

 

W chwili obecnej domena jest już na ovh i posiada DNSy netartowe - konfiguracja dns pobierana jest jest z nazwa.pl, chciałbym tę sytuację zmienić i wszystkie ustawienia DNS przenieść do OVH.

 

Czy mogę prosić o pomoc w określeniu rekordów?

 

- czym są liczby które widnieją w kolumnie wartości SOA? Czy są istotne i należy je także przekopiować?

- czy wystarczy, że konfigurując domenę w OVH przekopiuję IP serwera i podam nazwy dns ovh?

ldY0IkA.png

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W OVH wpisujesz tylko IPki. Nic więcej nie musisz się martwić.

 

TTL to jest czas odświeżania z tego co pamiętam a ten numer 2008... to jest serial number, który nic Cię nie ma interesować. Reszta to też jest chyba TTL.

 

W OVH masz to wszystko z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszysto działa z automatu jeśli serwer dedykowany nie jest z ovh? Wystarczy sam IP? Nie potrzeba dnsów ovh wpisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

DNSy możesz trzymać gdziekolwiek a wystarczy adresy IP (rekordy A, CNAME, AAAA, MX) przekierować na adresy serwera gdzie masz stronę, pocztę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×