Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Waleq

Szukam pracy jako obsługa helpdesk'u etc.

Polecane posty

Witam. Poszukuję pracy jako "helper" w firmie hostingowej lub podobnej. Jestem tegorocznym maturzystą (absolwent technikum o profilu informatycznym) oraz studentem (od października rozpoczynam studia na Politechnice Łódźkiej, na kierunku informatyka). Posiadam doświadczenie związane z konfiguracją serwerów gier oraz (w mniejszym stopniu) serwerów www. Szybko się uczę oraz potrafię biegle korzystać z dokumentacji technicznej. Posiadam również postawową wiedzę na temat obsługi serwerów z systemami linux.

Wszelkie pytania, propozycje i inne wiadomości proszę kierować na maila mateuszwala@gmail.com, bądź PW.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Waleq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samemu podeślij do firm swoje CV i krótką wiadomość przewodnią. To Ty szukasz i Tobie powinno zależeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już do kilku firm, jednakże tylko od jednej otrzymałem wiadomość zwrotną (informującą o braku wolnych stanowisk pracy). Problem polega na tym, że w większości firm jako forma kontaktowa jest podany tylko mail typu bok@firma.pl, czyli de fakto moje maile trafiły do "konkurencji", czyli osób pracujących na poszukiwanym przeze mnie stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Uczciwy pracownik powinien takiego maila przekazać wyżej do swojego szefa, albo do osoby odpowiedzialnej za przyjmowanie i wywalanie pracowników i w momencie przekazania maila jego rola się kończy. Jeżeli skasuje takiego maila to znaczy że postąpił nieuczciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczciwy pracownik powinien takiego maila przekazać wyżej do swojego szefa, albo do osoby odpowiedzialnej za przyjmowanie i wywalanie pracowników i w momencie przekazania maila jego rola się kończy. Jeżeli skasuje takiego maila to znaczy że postąpił nieuczciwie.

 

Jakie to słodkie.

 

Najlepiej szukać gotowych ofert naboru. Wysyłając w ślepo CV ciężko coś ugrać właśnie dlatego, że może to nigdy nie trafić do osoby decyzyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też napisałem takowy temat tutaj na forum, ponieważ korzystają z niego prawie wszystkie firmy hostingowe z Polski i możliwe, że akurat któraś z nich posiada wolne stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek, weź tak szczerze przyznaj, czytasz Ty listy motywacyjne? Ja ten wynalazek uważam za szczyt głupoty. CV, krotka rozmowa i wiadomo, czy się ktoś nada do roboty czy nie, reszta wyjdzie "w praniu". A pisanie "motywacyjnych" to wymysł jakiegoś pieprzonego biurokraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tutaj błędne koło się zamyka, ponieważ jak już pisałem wcześniej większość form kontaktowych to pomoc techniczna itp. Firmy nie podają emaila, na który mógłbym wysłać to CV (na mzone, również nie znalazłem odpowiedniej formy kontaktu do takich celów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem tylko okiem, bo już pierwsza oferta dotyczy pracy w biurze na terenie USA (mogę się mylić). Zapomniałem dodać, ale to raczej wynika z treści, że chodzi o prace zdalną, bądź na terenie Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irek, weź tak szczerze przyznaj, czytasz Ty listy motywacyjne?

 

Łukasz, Pewnie Ciebie zaskoczę, ale tak. Głównie jednak patrzę na CV, tam jest więcej ważniejszych informacji.

List motywacyjny w większości jest skopiowany z netu i trochę podmieniony, reszta to szablon.

 

Jak ktoś jest dobry i ma chęci to nie potrzeba CV nawet, ale jednak czymś musisz przekonać potencjalnego pracodawcę, że jesteś wart uwagi.

 

Waleq, taka praca na helpdesku to raczej nie tylko na wakacje. Pracodawca zanim Ciebie "wpuści" na helpdesk musi mieć pewność, że przedstawiasz jakiś poziom, wiesz jak odpisywać na zadane przez klientów pytania (czasami naprawdę trudne). To wszystko wymaga czasu i nie nauczysz się tego dobrze robić w dwa miesiące.

 

Dobrym rozwiązaniem jest tez utworzenie profilu internetowego i dodanie linku w podpisie, wtedy potencjalny pracodawca zajrzy i może się skontaktować z Tobą.

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie chodzi tu o prace tylko przez wakacje. Dlatego głównie interesuje mnie praca zdalna, którą mógłbym połączyć ze studiami dziennymi.

Informatyka i tematy jej pokrewne jest moją pasją od najmłodszych lat, dlatego nauka zagadnień z nią związanych przychodzi mi łatwiej. Ale jak to mówią "nie od razu Kraków zbudowano" i potrzeba czasu na naukę nawet tych (jak się wydaje) najprostszych czynności.

Co ma Pan na myśli mówiąc "profil internetowy"? Chodzi o jakiegoś typu "wizytówkę internetową"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzw. portfolio w formie strony internetowej czy np. profilu na Goldenline czy inny podobnym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre serwisy z ogłoszeniami dot. pracy pozwalają na stworzenie swojego profilu, często z załączonym przez użytkownika CV a czasami pozwalają tez dodawać np. referencje. To też jest dobra metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne wskazówki.

Maila wraz z CV prześlę do Państwa w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×