Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grupa PFF

Online W Php, Offline W Html. Jak To Zrobić?

Polecane posty

Hej, mam nielada problem. Mój znajomy zajmuje się sprzedażą projektów domów. Ma swoją stronę online. Wszystko pięknie, ładnie, tylko co jakiś czas dzwonią do niego potencjalni klienci, którzy nie mają dostępu do internetu i mówią - panie, wyślij mi pan katalog projektów. Można by to wydrukować, ale średnio 10-15 projektów dochodzi/odchodzi co miesiąc. Więc druk jest raczej nie możliwe. Stąd pomysł na CD. Tylko jak to zrobić?!

 

Jest taki programik, który się nazywa Teleport Pro. Pobiera stronę i wszystko wygląda OK, tylko ma jedną wadę. Każdy klient musiałby mieć ten program, żeby przejrzeć stronę. Jasne, można go załączać na CD. Ale może macie jakiś lepszy pomysł. Jak to zrobić? A może potrafilibyście napisać taki program, który by po kliknięciu pobierał dane z bazy danych MySQL i tworzył katalog projektów, z odpowiednimi odnośnikami?

 

W skrócie - chodzi o to, żeby zrobić coś, żeby pobrać całą stronę w PHP (+ mysql) do HTMLa w formie statycznej, ze wszelkimi odnośnikami. Czyli coś takiego jak ma źródło po odpaleniu strony w przeglądarce (powiedzmy, że sprawa odnośników będzie ułatwiona za sprawą mod rewrite).

 

Piszcie jak macie pomysły. Najlepiej tutaj, albo na PW/email (t.michalski (at) orange.pl)

Liczę na Waszą pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam nazw, ale jest od zalania programów do "zasysania" stron.

Nawet poczciwy wget "daje rade".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
nie mają dostępu do internetu
A może potrafilibyście napisać taki program, który by po kliknięciu pobierał dane z bazy danych MySQL i tworzył katalog projektów, z odpowiednimi odnośnikami?

Nie moge tego zrozumiec jezeli nie ma dostepu do internetu to jak ten program pobierze dane ?

 

Mysle ze najlepszym wyjsciem to publikowanie co miesieczne plyty cd na ktorej by byla galeria plus opisy w html. Klient by odpalal ten index.html a baza projektow wyswietlala by mu sie w przegladarce.

 

Mała burza mózgow i do czegos by sie doszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

wget -m i po klopocie. Odpalasz, czekasz az sie wszystko sciagnie i zapisujesz na CD.

Tworzysz plik na plycie autorun.inf wpisujesz start=index.html (trzeba sprawdzic dokladnie ta procedure) i po odczytaniu plyty klientowi wlacza sie przegladarka internetowa z twoja strona.

 

Linki wszystkie sa relatywne wiec nie powinno byc zadnych problemow.

 

Co do uzywania wget'a na windowsie to tutaj jest link:

http://users.ugent.be/~bpuype/wget/

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej napisać skrypt w php, który automatycznie po każdej zmianie (dodaniu projektów) na stronie wygeneruję wersję offline, która będzie kopiowana na CD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wget byłby super... Tylko nie wiem jak zrobić, żeby dobrze zbierał linki. Bo wszystko ładnie pozbiera, ale nie tworzy linków do wersji offline... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wget byłby super... Tylko nie wiem jak zrobić, żeby dobrze zbierał linki. Bo wszystko ładnie pozbiera, ale nie tworzy linków do wersji offline... :)

 

Z nie wiadomych mi przyczyn nie mogę odpowiedzieć na Twojego Pma

Nie ma takiego użytkownika - proszę sprawdzić nazwę i spróbować ponownie.

Prywatna wiadomość NIE została wysłana

Pewnie błąd IPB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak dokladnie jest to jakis blad IPB, prawdopodobnie przy konwersji z phpbb. Prosilem Tomka o proponowana zmiane loginu/nazwy wyswietlanej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×