Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Winkiel

Zmniejszenie loadu dysków

Polecane posty

Wiedze masz IMHO znikomą, kupiłeś coś co wg ciebie miało wystarczyć. Chłopaki tutaj Ci pomogą jak wykarzesz inicjatywę i masz jakieś podstawową wiedzę, a nie klepiesz niewiadome dla Ciebie komendy przeklejone z innych źródeł z nadzieją że pomogą.

Musisz podać kilka informacji tak jak tutaj prosili koledzy i spróbować znaleźć co powoduje duży load I/O.

Najlepiej będzie jak komuś zapłacisz za to że Ci do tego zaglądnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

(...) Problem jest taki, że gdy przez jakiś czas serwer jest uruchomiony wyskakuje mi nagle źółty wykrzyknik przy dysku i incode i panelu VPS potem to już tylko gorzej. Serwer gry się freezuje, prez Putty i FTP się nie można połączyć i konieczny jest reboot VPS.

 

To co podałeś wygląda najzupełniej poprawnie. Brakuje pomiaru z momentu awarii.

 

1. Uruchom vmstat w tle, wynik przekieruj do systemu plików, poczekaj na awarię i po reboot obejrzyj wyniki. Na moje oko pojawi Ci się aktywność w kolumnie "so" (swap / zapis) - przyczyna wysokiego IO. Wzrośnie też kolejka "b" - procesy w stanie "D" czekające na I/O zablokowane przez swap

 

2. Jeśli (1) potwierdzone, to monitoruj RSS procesów j.w. (np. z interwałem 1s), żeby namierzyć proces który zaczyna "puchnąć". Przykład:

 

$ ps xav | awk '{print $8, $10}' | sort -n | tail -1

410188 /usr/lib/firefox/firefox

 

Na moim laptopie najwięcej RSS (~400MB) zjada klient protokołu HTTP.

 

Dalej to już analiza na poziomie aplikacji, co może być trudne jeśli nie masz kodu źródłowego.

 

Inna możliwa przyczyna problemów z I/O to inny VM na tej samej maszynie który nadużywa dysku + amatorski hosting VPS który nie może sobie poradzić z priorytetami I/O dla poszczególnych maszyn wirtualnych lub problem techniczny z dyskiem. Rozpoznanie: wysoki "B" (długa kolejka do I/O) + niskie wskaźniki bloków IN/OUT w Twojej maszynie wirtualnej (brak lokalnych winnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×