Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceManSpy

Pureftpd - odmowa dostępu

Polecane posty

Witam

 

Stawiam swój pierwszy serwer i postępowałem wg tej instrukcji:

http://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-squeeze-with-bind-and-courier-ispconfig-3-p4

Nie miałem u siebie tylko linijki:

#:STANDARD: These are standard services.
#ftp    stream  tcp     nowait  root    /usr/sbin/tcpd /usr/sbin/pure-ftpd-wrapper

Ale to i tak trzeba by zakomentować.

 

Wszystko działa fajnie, oprócz FTP. Loguję się do ISPConfig, tworzę nowego usera FTP z poziomu panelu i próbuje się do niego zalogować, ale dostaję komunikat o odmowie dostępu bez hasła. Raz udało mi się jakimś cudem zalogować, ale nie mogę już powtórzyć tej sytuacji.

 

Nie dodawałem żadnych nowych użytkowników i nie przypisywałem ich do grup do pureftpd - robiłem wszystko wg powyższej instrukcji.

Log, który pobrałem z more /var/log/messages | grep pure-ftpd zawiera:

Jun 22 08:24:01 damiszym pure-ftpd: (?@TUTAJ_MOJE_DOMOWE_IP) [INFO] New connection from TUTAJ_MOJE_DOMOWE_IP
Jun 22 08:24:03 damiszym pure-ftpd: (?@TUTAJ_MOJE_DOMOWE_IP) [INFO] PAM_RHOST enabled. Getting the peer address
Jun 22 08:24:09 damiszym pure-ftpd: (?@TUTAJ_MOJE_DOMOWE_IP) [WARNING] Authentication failed for user [defaultduch]
Jun 22 08:24:09 damiszym pure-ftpd: (?@TUTAJ_MOJE_DOMOWE_IP) [INFO] Logout.

defaultduch to nazwa użytkownika FTP. Jak poprawnie skonfigurować pureftpd z ISPConfigiem (jeśli on w ogóle ma coś do rzeczy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×