Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jensej

Przekierowanie subdomeny na ip:port

Polecane posty

Witam.

Trochę zielony jestem w tej sprawie, czy da się przekierować subdomene pod ip:port. (domena w az.pl)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z narzędzi oferowanych przez AZ (i patrząc na Twój opis problemu) - nie. Ale może opisz co Cię konkretnie interesuje? Przykładowo, niektóre aplikacje (jabber, minecraft, teamspeak, wymieniać można długo) obsługuję tzw. wpisy SRV - zwykłe wpisy DNS, które mogą wskazywać na odpowiednie ip i port.

chodzi o minecrafta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż mam problem:

Nazwa usługi:
_s1              <--. subdomena
Protokół:
_tcp
Host:
minecraftb.pl   <-- domena głowna
Priorytet:
10
Waga:
10
Port:
25871
Wskazanie:
94.23.23.64   <-- adres ip serwera gry

zrobiłem tak. Jednak nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena minecraftb.pl zdaje się nie być w ogóle zarejestrowana.

Ale jeśli to tylko przykład, to...

- nazwa usługi: _minecraft

- protokół: _tcp

- host: s1

- wskazanie: dowolnyhost.pl. (np. s1.minecraftb.pl. )

 

dowolnyhost.pl (na który wskazuje rekord SRV) musi posiadać rekord A (lub AAAA dla IPv6), nie może mieć CNAME.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba jestem za ułomny :D, wydaje mi się że dobrze wszystko skonfigurowałem jednak nadal ERROR:

delete.png

Wskazanie musi wskazywać na poprawny rekord A

 

 

 

 

 

fD_fp8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

- Dla s1 utworzony masz na chwilę obecną rekord "CNAME" kierujący na (nieistniejącą) domenę 94.23.23.64.

Usuń go, ma być rekord "A" kierujący na wskazany adres IP, nie "CNAME".

 

Po drugie:

- Na chwilę obecną Twoja domena oddelegowana jest na serwery nazw ns1./ns2.unixstorm.org, więc cokolwiek ustawisz na DNSach ns10./ns11./ns12.az.pl nie będzie miało żadnej mocy.

 

Opisane rekordy "SRV" i "A" utwórz na DNSach ns1./ns2.unixstorm.org (co będzie chyba dla Ciebie najłatwiejszym wyjściem) ALBO oddeleguj domenę na DNSy az.pl i oprócz tego skonfiguruj tam całą resztę, by domena główna, www, poczta elektroniczna itd. wskazywały na serwery UnixStorm.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby mi się udało, jednak dzisiaj chciałem zrobić wszystko poprawnie jeszcze raz ale niestety teraz już niechce wyjść.

 

dns przekierowane są na unixstorm.

tMC7QE.jpg

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten powyższy zrzut ekranu jest z panelu AZ - tak?

Jeśli tak, to zdaje się, że nie zrozumiałeś mojego drugiego punktu z poprzedniego postu. : )

 

 

Jeszcze raz - jeśli Twoja domena oddelegowana jest na serwery nazw ns1./ns2.unixstorm.org, to na tych właśnie serwerach musisz utworzyć rekordy SRV i A.

 

W UnixStorm zdaje się, że masz do czynienia z panelem DirectAdmin - tam odnajdź sekcję zarządzania DNSami i tam utwórz rekord A dla "s1" wskazując na wybrany adres IP, a później rekord SRV.

 

Panel DirectAdmin wygląda w tej kwestii nieco inaczej, o ile się nie mylę to będziesz miał do dyspozycji tylko dwa pola - w pierwszym wpiszesz trzy wartości połączone kropkami (np. _minecraft._tcp.s1), a w drugim pozostałe cztery wartości (priorytet, waga, port, wskazanie) rozdzielone spacjami.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten powyższy zrzut ekranu jest z panelu AZ - tak?

Jeśli tak, to zdaje się, że nie zrozumiałeś mojego drugiego punktu z poprzedniego postu. : )

 

 

Jeszcze raz - jeśli Twoja domena oddelegowana jest na serwery nazw ns1./ns2.unixstorm.org, to na tych właśnie serwerach musisz utworzyć rekordy SRV i A.

 

W UnixStorm zdaje się, że masz do czynienia z panelem DirectAdmin - tam odnajdź sekcję zarządzania DNSami i tam utwórz rekord A dla "s1" wskazując na wybrany adres IP, a później rekord SRV.

 

Panel DirectAdmin wygląda w tej kwestii nieco inaczej, o ile się nie mylę to będziesz miał do dyspozycji tylko dwa pola - w pierwszym wpiszesz trzy wartości połączone kropkami (np. _minecraft._tcp.s1), a w drugim pozostałe cztery wartości (priorytet, waga, port, wskazanie) rozdzielone spacjami.

pierwsze pole -> _minecraft._tcp.s1 drugie pole ->10, 10, 25871, s1.minecraftboard.pl

 

error:

Unable to save dns zone: named-zonecheck returned:

loading "minecraftboard.pl" from "/etc/bind/minecraftboard.pl.db.temp" class "IN"
dns_rdata_fromtext: /etc/bind/minecraftboard.pl.db.temp:37: near '10,': not a valid number
zone minecraftboard.pl/IN: loading from master file /etc/bind/minecraftboard.pl.db.temp failed: not a valid number
zone minecraftboard.pl/IN: not loaded due to errors.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie do końca rozumiem treść tego błędu, ale z całą pewnością powinieneś umieścić wartości (w drugim polu) rozdzielone spacjami (tak jak napisałem), a nie przecinkami i spacjami. No i zgodnie z zasadami albo pełną nazwę hosta z kropką na końcu (s1.minecraftboard.pl.), albo samą subdomenę bez kropki na końcu (s1).

 

Znalazłem taki filmik:

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×