Skocz do zawartości
Oktawave

10 nowości w polskiej chmurze obliczeniowej Oktawave

Polecane posty

Witajcie,

 

zrobiliśmy ostatnio małe badanie wśród naszych użytkowników i postanowiliśmy dać Wam to, czego chcecie w polskiej chmurze. Stąd nowa aktualizacja Oktawave. Bez zbędnych wstępów poniżej znajdziecie listę nowości. Korzystajcie :).

 

1. Import i eksport obrazów

Wprowadziliśmy mechanizm importu i eksportu pełnych obrazów instancji (format OVF) zapisywanych na OCS. Od teraz każda instancja OCI może być wyeksportowana z infrastruktury Oktawave oraz przeniesiona i uruchomiona w innym miejscu. Umożliwiliśmy także import obrazów wirtualnych maszyn stworzonych w innym środowisku, tak aby można je było uruchomić w Oktawave. Dzięki temu swoją ulubioną konfigurację będziecie mogli zawsze uruchomić tam, gdzie aktualnie tego potrzebujecie.

2. Kopie zapasowe

Jednym z pożyteczniejszych mechanizmów jest również narzędzie do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi bazującymi na kopii pełnych obrazów. Od teraz można w panelu administratora ustawić harmonogram wykonywania pełnych kopii zapasowych każdej OCI oraz automatyczne przeniesienie takiej kopii do systemu storage'owego OCS.

3. Rezerwacja i zarządzanie IP

Warto też zwrócić uwagę na mechanizm rezerwacji i zarządzania adresami IP. W tym także możliwość obsługi zewnętrznych sieci IP klienta (PI – provider-independent address space). Od teraz w Oktawave można na stałe zarezerwować adresy IP oraz swobodnie przenosić je pomiędzy różnymi serwerami OCI. Udostępniliśmy również możliwość obsługi przez infrastrukturę Oktawave zewnętrznych klas adresowych IPv4 należących do klienta.

4. Przebudowana autoryzacja do OCS

Zmieniliśmy także sposób wyświetlania danych dostępowych do storage'u OCS wraz z przebudową mechanizmu logowania z panelu admininistratora. W związku z przygotowaniami do rozpoczęcia certyfikacji ISO 27001 podnosimy w ten sposób standard bezpieczeństwa OCS, gwarantując bezpieczny sposób przechowywania danych dostępowych do usługi.

Rozdzieliliśmy też warstwę autoryzacji od warstwy transmisji w OCS. Od teraz do autoryzacji i pobrania tokena można wykorzystać HTTPS (SSL), a zapisywanie i pobieranie danych z OCS może być realizowane także za pomocą nieszyfrowanego protokołu HTTP.

5. Kompatybilność z Amazon S3

Wielu z Was chce migrować z usługi Amazon S3 do Oktawave, ale do tej pory małym utrudnieniem była niekompatybilność tych dwóch środowisk. Zmieniamy to. Od teraz nasz system storage'owy OCS jest w pełni kompatybilny z Amazon S3. Dzięki temu każde oprogramowanie, które działa z Amazon S3, będzie również działać z OCS.

6. Wersjonowanie obiektów

Jedną z nowości naszego storage'u jest także umożliwienie włączenia mechanizmu wersjonowania dla obiektów przechowywanych w OCS. Dzięki włączeniu tej funkcji żadne dane z OCS nie zostaną niechcący usunięte. Co więcej, w każdym momencie można wrócić do poprzednich wersji swoich obiektów. Funkcja ta może być włączona przez wysłanie specjalnego nagłówka do kontenera, nasz Dział Obsługi Klienta chętnie Wam w tym pomoże, więc wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres support@oktawave.com.

7. Własna domena w OCS

Oddaliśmy także w Wasze ręce możliwość obsługi zewnętrznych domen przez OCS. Od teraz każdy użytkownik może wskazać własny adres domenowy na konkretny kontener w OCS, co pozwala na lepsze zarządzanie swoimi zbiorami danych

8. Lepszy panel LiveView

Usprawniiśmy takż widok panelu LiveView – poprawiliśmy czytelność widoku przedstawiającego stan usług uruchomionych przez klienta, dodając również mechanizmy zarządzania widokiem alertów oraz czyszczenia logów.

9. Monitoring typu full page w Oktawave Watch

Oktawave Watch również zyskało kolejną funkcję. Udostępniliśmy nowy typ testów, tzw. full page z analizą HAR szybkości ładowania się wszystkich elementów badanego serwisu. Dzięki analizie HAR zobaczysz, które elementy (takie jak np. pliki graficzne, style, skrypty, zewnętrzne linki) wpłynęły na czas otwierania się badanej strony internetowej oraz jakie fazy pobierania strony trwały najdłużej.

10. I jeszcze 35

Pomniejszych zmian związanych interfejsem, panelem partnera i zarządzaniem usługami jest jeszcze 35. Niektórzy z Was na pewno je zauważą, ale nie wszystkie są warte po prostu pierwszych stron gazet.

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×