Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zuzanna Adamkiewicz

Testuj Nowe MegiTeam - hosting współdzielony dla programistów.

Polecane posty

Kończymy powoli prace nad nowym, błyszczącym hostingiem współdzielonym. Chcemy się tym z Wami podzielić i usłyszeć Wasze opinie! Kto chętny by wziąć udział w betatestach niech klika "wchodzę w to"!

 

pozdrawiamy,

 

zespół MegiTeam

newmegi_test_banner.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Domena bardziej mi się kojarzy z serwisem do pobierania plików, ale ujdzie. Nie wiem z jakiej galaktyki macie informacje na temat ovh.pl. Przecież nawet ani jedna wasza "dana" nie pokrywa się z ich ofertą, dodatkowo w zakładce VPS nie ma żadnej informacji na temat CPU, a 200 MB ram to śmieszna ilość za taką cenę. Pomimo, że serwer niby "managed", to przy pakiecie S i M jej nie ma. Nie chcę mi się coś wierzyć w wasze oprogramowanie (zapewne zwykły LAMP).

Co do waszej oferty serwerów dedykowanych jest ona dla mnie nie jasna. Powinno to wszystko wyglądać bardziej estetycznie, jakaś zmiana koloru przy numerkach albo zrobić to tak jak jest tu: klik albo tu

5187dd2250b56.png

 

Za trochę ponad 400 zł mam całkiem dobrą maszynkę z ovh.pl, która ma większą ilość pamięci ram, dysku i odrobinę gorszy procesor.

Co do domen to trochę mały wybór, ceny przedłużeń nie są takie źle, ale w OVH.pl mają tańsze.

 

Ocena końcowa:

5187df1d3c60b.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na współdzielony za 100zł z 240mb ram jest ok. Mam dedykowane 240mb i mogę sobie z nim robić co chcę (W granicach możliwości x) ) Fajne jest to że bezpośrednio mogę odpalić node'a, pythona, ruby czy cokolwiek ze chcę. Panel jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena bardziej mi się kojarzy z serwisem do pobierania plików, ale ujdzie. Nie wiem z jakiej galaktyki macie informacje na temat ovh.pl. Przecież nawet ani jedna wasza "dana" nie pokrywa się z ich ofertą,

Może dlatego, że MegiTeam świadczy usługi nie w oparciu o ovh.pl, a w oparciu o ATMAN / Nephax?

 

dodatkowo w zakładce VPS nie ma żadnej informacji na temat CPU, a 200 MB ram to śmieszna ilość za taką cenę. Pomimo, że serwer niby "managed", to przy pakiecie S i M jej nie ma. Nie chcę mi się coś wierzyć w wasze oprogramowanie (zapewne zwykły LAMP).

Na tej stronie do której zalinkowano dwa razy pojawia się słowo Django, a oprócz tego Ruby on Rails i Node.js. PHP też się pojawia, ale tylko raz. W całym serwisie megiteam.pl dysproporcja ilości wystąpień Django/RoR/Node.js w porównaniu do PHP jest jeszcze większa.

 

Obawiam się, że nie jest to "zwykły LAMP", szczególnie, że literka A z tej nazwy także jest dyskusyjna.

 

Ty w ogóle czytałeś to co zalinkowali?

 

Za trochę ponad 400 zł mam całkiem dobrą maszynkę z ovh.pl, która ma większą ilość pamięci ram, dysku i odrobinę gorszy procesor.

Długo by dyskutować o tym ile kosztują oferty serwerów dedykowanych w polskich centrach danych i dlaczego więcej niż w OVH. Niemniej jednak oferta jest przedstawiona bardzo klarownie. Część kwoty idzie na serwer dedykowany w centrum danych (refaktura), a 400 zł netto liczy sobie MegiTeam za udostępnienie platformy hostingowej (hostingu managed). Być może za 400 zł masz tańszy serwer dedykowany, ale to jest root. A tutaj masz usługę zarządzaną. Porównanie IMHO zupełnie nieadekwatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mpm1122

Przede wszystkim to jest obecna oferta, koleżanka chciała zaprosić do testów nowej platformy. Myślę, że trochę za mało informacji o co chodzi podaliśmy.

 

Odnośnie tego co napisałeś po kolei:

 

- nie jesteśmy resellerem OVH - przy ofercie VPSów to jest info o lokalizacji. Mamy m.in. parę dedyków w OVH, które podzieliliśmy sobie na VPSy więc parametry są nasze, nie OVH. Usługi świadczymy głównie na serwerach w ATMANie, OVH jest jako budżetowa oferta w stosunku do ATMANa.

 

- "Nie chcę mi się coś wierzyć w wasze oprogramowanie (zapewne zwykły LAMP)." - jeżeli pod LAMP podstawisz Linux, Apache, Most languages start with P, Postgres to od biedy może być zwykły LAMP :P Specjalizujemy się w hostingu dla programistów, działamy od 6 lat i od początku wspieramy Django, Railsy. Nie zrobilibyśmy takiego hostingu bez własnego oprogramowania, bo o ile teraz może już jakieś gotowe panele to wspierają, o tyle 6 lat temu nie było nic. A co ciekawsze naszego oprogramowania używają też inni ;) Fcgiwrap, który sobie napisaliśmy do obsługi cgi pod nginxem, trafił do repo debiana, ubuntu, chyba jest tez w archlinuxie i freebsd (http://www.megiteam.pl/blog/2010/06/03/fcgiwrap/) a ostatnio ktoś mu dokumentację na hiszpański przetłumaczył (http://www.webhostinghub.com/support/es/misc/fcgiwrap) :D Tutaj http://www.megiteam.pl/o-nas/projekty/ znajdziesz jeszcze inne projekty w których maczaliśmy palce. Dodatkowo niedługo jako OpenSource wypuścimy manager procesów, który zarządza aplikacjami u nas (uruchamia/zatrzymuje/pilnuje, żeby działały).

 

- pamięć w ofercie to pamięć przeznaczona na aplikacje klienta + bazy danych na VPSie. Nie liczymy tam reszty systemu, cache'y itp. Nie ma porównania do typowego VPSa. To jest raczej oferta dla klienta przechodzącego z naszego hostingu współdzielonego. Zdaję sobie sprawę z tego, że przez to, że mamy własne rozliczanie pamięci, nasza oferta dla klienta innych hostingów będzie niezrozumiała dlatego z nową platformą o testach której pisała Zuza zmieniamy sposób rozliczania. 200 MB pozwoli Ci na uruchomienie kilku aplikacji w Railsach, kilkunastu w Django a dla PHP to w ogóle jest sporo.

 

- oferta dedyków - zgadzam się, że wizualnie faktycznie wymagałaby poprawki i ciężko ukryć, że ta oferta jest trochę po to, żeby coś było. Korzystamy z ofert różnych dostawców, własnych serwerów nie oferujemy, bo sprzęt to nie jest to czym chcemy się zajmować. Jak klient chce serwer dedykowany to wybieramy pod niego ofertę, dokładamy swój system i administrację. Cena to jest cena dedyka + nasza cena - to było niejasne?

 

Wracając do głównego tematu to niedługo ruszamy z nową platformą hostingową i to, nad czym pracujemy otworzyliśmy do testów. Możecie uruchomić jednym kliknięciem aplikację w Railsach, Django, Node.js (nad PHP prace trwają), oprócz tego memcached i celeryd, niedługo mongodb, redis i jeszcze kilka innych wynalazków. Każde konto uruchomione jest w swoim namespace, ma dostęp do shella. Rozliczanie będzie godzinowe z zasileniem w formie prepaid z możliwością samodzielnego dodawania i usuwania serwisów (kont) więc kontrola nad budżetem w Waszych rękach.

 

Zachęcam do testów i krytykowania :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×