Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
akon

Laptop ale jaki?

Polecane posty

Witam,
Szukam laptopa w przedziale cenowym 2000-3000 zł.
Słyszałem także że w hurtowniach ceny laptopów i nie tylko są dużo niższe... Chciałbym się dowiedzieć jakie to są dokładnie różnice cenowe w przypadku laptopów?

Laptop ma służyć przede wszystkim do:
- najnowszych gier komputerowych (w b.dobrej jakości) -(FIFA 13, Counter Strike, Battlefield 3 itp.);
- pracy przy większości programach graficznych firmy ADOBE

W laptopie najbardziej zależy mi na:
- długiej żywotności i trwałości;
- niskich temperaturach;
- dobrym, wydajnym procesorze;
- dobrze dopasowanej karcie graficznej do najnowszych gier komp.

Laptop powinien mieć:
- napęd DVD;
- wyjście HDMI;
- przekątną ekranu 15.6'' lub większą;
- pamięć RAM 8GB i więcej
- DYSK TWARDY jeśli jest taka możliwość to nie większy niż 500GB
- tzw. wbudowane WIFI
Oczywiście jeśli jest to możliwe icon_biggrin.gif

Prezentując dany laptop proszę poprzeć swój wybór argumentami i najlepiej swoim doświadczeniem!!!!
Dzięki icon_wink.gif

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak laptop do gier ma się do sprzętu serwerowego ? myślenie ON please :) poproś moderatora o przeniesienie do piaskownicy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Wiesz, a ja chciałbym kupić sobie 10 kg skał księżycowych tak najlepiej za 100 zł za kilogram z przesyłką, dodatkowo muszą one być z krateru klik. Z tej pułki cenowej jako nowy to raczej: Samsung NP550P5C-S05PL

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieodpowiedni dział.

 

Po wypowiedzi mpm1122, to mogę stwierdzić że pomyliłem fora, nie ma tu kompetentnej osoby aby udzieliła mi pomocy w wyborze laptopa.

Temat do zamknięcia!

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Laptop do gier - to raczej nie ma sensu. Ani to nie będzie laptop, ani maszynka do gier.

Już dyskutowaliśmy tu o lapach.

 

Wszystko z parametrów jest możliwe, ale np. ja polecam wymianę dysku na SSD, ew. wrzucenie na miejsce combo DVD, bo np. 256GB SSD to cena-masakra.

 

W hurtowni to raczej klientowi "z ulicy" nie sprzedadzą.

 

Długa żywotność, super proc, ale chłodny itd. - to tak się nie da. Coś za coś, taki sprzęt zawsze się będzie pocił, szczególnie jak zapuścisz świeżą gierę. Musisz być gotowy na pewne wyrzeczenia, pewien sposób działania takiego komputera.

 

Ja pół roku wytrzymałem na lapie, w końcu jednak wróciłem do desktopa - taniej, mocniej.

Miałem niestety tylko i3 2350 z integrą HD 3000 + 8GB RAM + SSD. Właściwie ciągle mam, 14 cali, fajny sprzęt. Robiłem na PS-ie i nie tylko, do tego czasem Fifa 13 (tak, działa, ale inne giery raczej nie, chyba, że rok 2010 i wcześniej). W PS-ie szybko żarł scratch disk, trza było podpinać zewnętrzny. Pliki np. 4000x2000 pikseli z dużymi bitmapami też potrafiły kompa podciąć. IMO nie warto się pchać w lapa, chyba, że mocne i5 trzeciej generacji + dużo RAM + duży SSD + grafa dodatkowa, ale to się nie kalkuluje.

 

EDIT:

Możesz wziąć coś na i5 + dedykowana grafika, np. pierwsze lepsze:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-r500vm-sx129v-w7hp.bhtml

 

Ale czy ja wiem... ja bym wolał jakiś tablet "do łóżka" / "do pociągu" (czy też ultrabooka jakiegoś za pół roku jak już będą standardem) + jednak desktopa.

Chyba, że na maksa "nie możesz" mieć pudła i chcesz cisnąć w lapa.

 

Jak chcesz ultra wypasa to podbij budżet do 4000-4500 i wtedy i7 + 8-16GB RAM + dedykowana grafa + SSD. Chyba się zmieścisz. Ale to to już w ogóle bez sensu jest pod względem ekonomicznym... ultrabook + desktop i masz dwie fajne rzeczy.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Do poważniejszej pracy i gier laptopa nie opłaca się kupować... chyba, że mieszkasz na dworcu i głupio się rozstawiać ze stacjonarką.

 

Laptop jest dobry, jak trzeba się z klientem spotkać coś pokazać, albo zrobić jakiś dokument w drodze pociągiem... ale to tyle.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Przepraszam za nieodpowiedni dział.

 

Po wypowiedzi mpm1122, to mogę stwierdzić że pomyliłem fora, nie ma tu kompetentnej osoby aby udzieliła mi pomocy w wyborze laptopa.

Temat do zamknięcia!

 

O to może usiądź sobie co? Kanapeczkę może Ci zrobię z ogóreczkiem i szyneczką, herbatki zaparzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×