Skocz do zawartości
ksk

Konsultacja Nginx

Polecane posty

Poszukuję osoby która miała przyjemność wdrażania load balancera na nginx . Przymierzam się do konfiguracji i mam parę pytań na ten temat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Kiepski budżet, jeżeli ma to balansować jakoś prosto ruch to konfiguracja jest na kilka linijek i możesz to znaleźć w pierwszych wynikach google.

 

Do czegoś sensowniejszego Haproxy i Varnish.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę o konfiguracje tylko konsultacje tak aby trzymało to ręce i nogi . Ma rozłożyć ruch 50/50 i tylko port 80 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy mogę to na tej samej maszynie zestawić co już mam stronę i dopisać 2 maszynę czy wrzucić nową wirtualkę pod maszynę rozdzielającą ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ksk:

 

moglbys tez potestowac takie rozwiazanie u nas, zaraz po swietach bedziemy dodawac usluge loadbalancera HTTP, dzieki ktoremu bedzie mozna uzyskac HA/loadbalancing.

 

Takie rozwiazanie vs odpalanie kolejnej wirtualki na loadbalancer ma takie plusy, ze loadbalancer jest wysokodostepny i loadbalancowany sam w sobie. Przez co nie trzeba odpalac na niego samemu 2 wirtualek i kombinowac z keepalived itd.

 

Bedziemy to uruchamiac kolo 9 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do 30 kwietnia muszę do odpalić bo roundrobin w DNS mnie nie zadowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pod mały ruch (np. do 3k online - kliki 0.2-2s) stawiam np. 3 instancje. Pierwsza - najlepiej 2 rdzenie ma podawać ludziom statyczne dane z subdomeny (static.<domena>.pl), a żądania do PHP przekierowuje na 2 pozostałe instancje.

 

Te 2 pozostałe instancje to też nginx, tym razem z php5-fpm. Ostatnio miałem 30k ludzi online na transmisji video (więc online na www tak naprawdę niskie, bo ludzie wchodzą raz i raczej nie klikają, tylko jak coś, to b. rzadko odświeżają stronę) to postawiłem sobie najmniejsze instancje w e24cloud i dawało radę. Jako baza danych posłużyła mi Mongo, na serwerach u innego dostawcy.

 

Jedyna wada to fakt, że musisz utrzymywać identyczny kod PHP na 2 instancjach. Ja mało zmieniam, więc wgrywam na 1, potem ręcznie scp na drugi serwer i działa.

 

Przy takiej konfiguracji na LB musisz dać duży limit połączeń per-worker, bo nie dość, że podajesz statyki, to jeszcze dodatkowo LB łączy się z instancjami z PHPem. Ja ustawiam albo 16384 albo 32768. 'multi_accept' trzymam off, bo wolę pokazać błąd niż skończyć zasoby serwera.

 

Jak coś to PW.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×