Skocz do zawartości
kori

jakie linki lepsze dla wyszukiwarek? lepiej się indeksują

Polecane posty

1. link.domena.pl
2. domena.pl/link/
3. domena.pl/?link
4. domena.pl/link.php

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o mod rewrite ;)

 

Najlepszy link to taki, który mówi jak najwięcej o tym gdzie ma prowadzić.

 

Np. www.mojadomena.pl/kategoriaX/tematX/

 

Błędne jest coś w stylu www.mojadomena.pl/dziennapisaniaxxx/tematX/

 

W linku ważne aby były tylko istotne informacje aczkolwiek na proces indeksowania nie ma to większego znaczenia.

 

Wygoogluj coś na temat "przyjazne linki".

 

Tyle w temacie. Generalnie wszystko zależy od tego do czego to ma posłużyć. Równie dobrze w niektórych przypadkach może być dobry link w stylu www.mojadomena.pl/artykul-111/

 

Nie ma jednego najlepszego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem najlepsze są pierwsze dwie opcje. Jednak jak zaznaczył glanpolnet nie ma jednego i słusznego wyboru. Głównie zależy to od zastosowania ;).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja 4 jest najbardziej zbliżona i najczęściej używana.

 

Ciekawe gdzie heh, chyba że Ty jesteś jeszcze dinozaurem internetowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe po co się na forach/wordpressach etc. instaluje modyfikacje które upraszczają link....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne metody pozycjonowania, a dokładniej są ludzie którzy wykorzystują do tego swoją wiedzę i ludzie którzy kopiują pomysły od tych którzy mają wiedzę.

 

Obojętnie jakie linki są na stronie, bez wartościowej treści dla Google ma zerową wartość.

Edytowano przez Macsch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj bym się akurat nie zgodził. Treść jest też ważna, ale nadal najważniejszym czynnikiem pozostają linki prowadzące do nas. Gdyby ważna była tylko treść nie byłoby całego pozycjonowania. To już nie rok 2004-2005 kiedy Google czy inne wyszukiwarki patrzyły na treść i szukały w niej słów kluczowych, po czym wszyscy zawalali swoje strony słowami kluczowymi. Treść jest moim zdaniem najważniejsza jeżeli chodzi o utrzymanie użytkownika/potencjalnego klienta, a nie pozycjonowanie. Wracając do tematu linków, nie jestem specjalistą w pozycjonowaniu, ale wystarczy się przyjrzeć wspomnianym przeze mnie modyfikacjom i temu jak wyglądają linki największych serwisów by stwierdzić, że jakiś wpływ jednak na pozycjonowanie to ma ;).

Pozdrawiam,

MichałK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj bym się akurat nie zgodził. Treść jest też ważna, ale nadal najważniejszym czynnikiem pozostają linki prowadzące do nas.

nie jestem specjalistą w pozycjonowaniu

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się swoim dorobkiem :).

To raz, a dwa to, że nie jestem specjalistą, nie oznacza, że nie mam prawa wygłosić swojego zdania. A to, że odpowiadasz personalnie, bez żadnych argumentów, może świadczyć o tym, że po prostu takowych nie masz ;).

Zresztą to nie jest moja wymyślona opinia, tylko opinia Evana Bailyna rozsądnie uargumentowana.

Jeżeli zrobisz stronę do której nie ma znikąd odnośników, a linki wygląda w postaci domena.pl/link.php3829832832832?28#456%^^#

I będzie w top 1 na jakąś frazę to przychylę się do Twojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raz, a dwa to, że nie jestem specjalistą, nie oznacza, że nie mam prawa wygłosić swojego zdania. A to, że odpowiadasz personalnie, bez żadnych argumentów, może świadczyć o tym, że po prostu takowych nie masz ;).

Argumenty? Jest dużo. Chociażby to:

Od 1:46:

 

Jeżeli zrobisz stronę do której nie ma znikąd odnośników, a linki wygląda w postaci domena.pl/link.php3829832832832?28#456%^^#

I będzie w top 1 na jakąś frazę to przychylę się do Twojej opinii.

Tak samo ja mogę Ciebie poprosić o to abyś zrobił stronę na której treść to "Strona" (nic więcej) i wstawił ją pod ładny link domena.pl/strona/.

Będzie w top 1?

 

Nie mam zamiaru dalej toczyć tego tematu. Google już od dłuższego czasu zwraca uwagę na treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili niemal każdy nowoczesny skrypt posiada przyjazne url. Wydaje mi się, że to nie ma aż takiego znaczenia, a wystepowanie jakiś niesamowitych url rzadko teraz wystepuję, albo Ja rzadko się z tym stykam.

Edytowano przez Barszczyk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zakładając takie samo podlinkowane to subdomena może być najmocniejsza natomiast tworzenie sztucznie linków na subdomenach jest zakazane i łatwo przez google wykrywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu najlepsze są linki w postaci "domena.pl/link/", ponieważ szybciej się indeksują, jak również z moich obserwacji wynika, że krótsze url-e są lepiej postrzegane niż nawet url-e w formie "domena.pl/kategoria/podkategoria1/podkategoria2/podstrona".

 

Kwestia treści na stronie i linków przychodzących to już całkowicie odrębny temat. Moje spostrzeżenia są oparte na stronach z wartościowym kontentem i odpowiednim linkowaniem.

 

Edytowano przez o12.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystkie indeksują się tak samo i nie ma to znaczenia czy będą one w takiej czy innej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×