Skocz do zawartości
miguslaw

Laptop! [2000PLN] + mobilny internet

Polecane posty

Czeeeść.
Od kilku dni, poszukuje w miare dobrego laptopa...

procek: i3,
ram: ~min. 4gb,
karta graficzna: dedykowana ~1gb.
dysk: najlepiej ssd 128gb / bądź hdd 500gb ( ewentualnie hdd + mniejszy ssd na sam system ),
system: win8/brak,
bateria: ~6H
Byłoby dobrze, gdybym mógł go osobiście odebrać w Rzeszowie ( sferis, komputronik, xkom, rtv euro agd itd. ),

w oko rzuciły mi się:

http://www.sferis.pl/produkt/73205-hp-pavilion-g6-2323sw-i3-3120m-4gb-15-6-quot-750gb-hd7670-1gb-w8.html - ( niestety bateria nie wiem sam jaka w tym siedzi :| )

http://www.sferis.pl/produkt/72384-lenovo-ideapad-g580-59-351250-i3-3110m-15-6-4gb-1tb-gt610-dvd-win8.html - ( bateria 2200 mah - za mało ;( )

Dodatkowo poszukuję "mobilnego internetu" - ( działającego na terenie NIEMIEC - Monachium + "droga przejazdowa" oraz POLSKI ) który będzie miał w miarę dobrą prędkość - na około miesiąc.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, propozycje, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch teoretycznie Asus (więcej RAMu, nieco pojemniejsza bateria), jednak i Lenovo ma swoje zalety (większy dysk). Poza tym jeden pies. Jeśli chodzi o jakość wykonania i solidność, to ostatnio się zawiodłem parę razy na firmie Asus, w tym względzie Lenovo wypada znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej.
Dzięki wielkie, raczej tego asusa wezme.

Co powiecie jeszcze na temat tego internetu mobilnego ??
Jaki wybrać? - Modem na usb mam w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do czego potrzebujesz to mobilne łącze, gdzie będziesz z niego korzystać? Jeśli w jednym miejscu, w zasięgu nadajników Play, to bierz Play, wychodzi chyba najtaniej, jednak w trasie jest do bani. Z własnego doświadczenia poleciłbym Ci Plusa albo Orange, w czasie podróżowania po kraju miałem w tych sieciach znośne zarówno zasięg i transfer (w Plusie nieco lepszy zasięg niż we Orange). T-Mobile wypadało nieco gorzej od tych dwóch. Jednak cudów się w żadnej sieci nie spodziewaj, nie licz na to, że na jakimś wygwizdowie będziesz miał szybki net, najczęściej będzie mulić albo po prostu nie działać w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal się zastanawiam czy nie lepiej jest kupić jakiegoś śmiesznego netbooka (np. Asusa EEE 1225B, którego sam posiadam), który o ile nie jest demonem prędkości to w pełni spełnia swoją funkcję mobilnego komputerka, a i bateria trzyma dobre 3-7 godzin, w zależności od użycia.

 

Generalnie to inwestowanie w lapki pod kwestią wydajności nie jest dobre bo te same podzespoły na stacjonarkach mają wydajność rzędu 3-4x lepszą niż identyczne budowane w laptopach.

 

Już się raz przejechałem na lapku pod kwestią wydajności i od tamtej pory wszystkich przestrzegam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Co myślicie o tym -> http://allegro.pl/packard-bell-2x1-6-4gb-320gb-3600hd-hdmi-220zl-i3182615560.html ?

 

Zintegrowana grafika + brak jakiegokolwiek wpisu jaka, pewno jakiś intel media. Do tego słaba rozdziałka, 1366x768 to już taki standardzik bym rzekł. Poza tym wygląda ok, ale raczej zainteresowałbym się jakąś w miarę możliwości dedykowaną kartą i wyższą rozdziałką. Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza to jak za taką cenę oferta dość fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zintegrowana grafika + brak jakiegokolwiek wpisu jaka, pewno jakiś intel media. Do tego słaba rozdziałka, 1366x768 to już taki standardzik bym rzekł. Poza tym wygląda ok, ale raczej zainteresowałbym się jakąś w miarę możliwości dedykowaną kartą i wyższą rozdziałką. Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza to jak za taką cenę oferta dość fajna.

 

Czego się spodziewasz przy 10 calach :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×