Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cad0s

Uprawnienia Usera

Polecane posty

Witam mam pytanie chciałbym stworzyć użytkownika aby miał dośtęp tylko np do :

- komendy java

- Komenda mc ( Commander)

- screen ( preces w tle)

- i tylko własny katalog może nim zarządzac itp.

 

Pytanie 1.

Jak można takie coś zrobić

Pytanie 2.

Czy istnieje jakiś program, modyfikacja, skrypt do łatwego tworzenia użytkownika z danymi funkcjami

 

System Operacyjny Debian 6.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz go wrzucić do jaila. Na debiana do tego celu polecam LXC= > http://packages.debian.org/search?keywords=lxc | http://lxc.sourceforge.net/

 

LXC oferuje o wiele większe możliwości, ale jak się uprzesz to należy też wspomnieć o standardowym chroocie i skryptach, które go umożliwiają, np. jailkit => http://olivier.sessink.nl/jailkit/jailkit.8.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×