Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
patox

Serwer shoutcast + autopilot FreeBSD pomoc

Polecane posty

Witajcie, w ostatnim czasie zainteresowałem się radiami internetowymi na nowo z jedną różnicą tym razem starałem się postawić je na swoim koncie shell z systemem FreeBSD.

Wszystko poszło mi w miarę prosto, stworzenie serwera zajęło mi może ze 2 minuty ale jednak mam problemy był by ktoś chętny do pomocy ? miałbym kilka pytań...

Po pierwsze w jaki sposób naprawić statystyki tworząc je powiedzmy na eradia.pl podając swoje ip oraz port statystyki mi nie śmigają po prostu nic się nie wyświetla Prezenter, Audycja, Nuta, Ilość słuchaczy jest po prostu pusta...

Drugą sprawą jest to jak zwiększyć ilość slotów ? Standardowo mam 32 i nie mogę znaleźć pliku, który jest za to odpowiedzialny.

Trzecią sprawą jest to jak wyłączyć serwer shoutcast skoro on bez screena śmiga i się nie wyłącza ?

Jak się go włączy to nie można tam już żadnej komendy wpisać a jak się wyjdzie z ssh to już można zapomnieć ^^

No i ostatnią jest to, że autopilot wcale nie chce działać wrzuciłem piosenki, uaktualniłem playlistę, włączyłem autopilota to wyskoczyły jakieś napisy po czym później wyskoczyło że playlista jest pusta i wyłączył się ap.

 

Przepraszam za haotyczność, jeśli ktoś czegoś nie rozumie proszę napisać wytłumaczę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz świetny poradnik instalacji i konfiguracji: http://radiowoz.pl/2006/11/02/uruchamianie-serwera-shoutcast-i-pilota-sc_trans-pod-linuxem/

Ilość slotów ustawiasz bodajże w "sc_serv.conf".
Uruchamiaj spod screen'a ;) Jeśli się rozłączysz i połączysz ponownie to możesz po prostu ubić proces.
Wklej nam tutaj ten błąd z pilota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz świetny poradnik instalacji i konfiguracji: http://radiowoz.pl/2006/11/02/uruchamianie-serwera-shoutcast-i-pilota-sc_trans-pod-linuxem/

 

Ilość slotów ustawiasz bodajże w "sc_serv.conf".

Uruchamiaj spod screen'a ;) Jeśli się rozłączysz i połączysz ponownie to możesz po prostu ubić proces.

Wklej nam tutaj ten błąd z pilota.

 

 

Ja mam o tyle problem, że takiego pliku jak sc_serv.conf nie mam...

Posiadam takie jak :

sc_serv_basic.conf

sc_serv_debug.conf

sc_serv_public.conf

sc_serv_relay.conf

sc_serv_simple.conf

Te wszystkie pliki przerabiałem :D

 

Co do tego autopilota to stawiałem go od nowa teraz, ale coś mi tu wygląda nieciekawie bo z tego co tu czytam na odtwarzanie mp3 w autopilocie potrzebuje licencji.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sobie ogarnąłem.

Mam jeszcze jeden problem

Prezenter, nuta itd... mam takie coś :

 

Jak to naprawić żeby pokazywało normalną audycję ?

Jeśli ktoś nie wie o co chodzi niech zobaczy

http://myrap.panelradiowy.pl/radio

 

 

 

NAS Summary SHOUTcast DNAS SummarySHOUTcast Server v2.0.0.29/posix(bsd) Administrator Login Available Streams: 1Stream #1
NAS Summary SHOUTcast DNAS SummarySHOUTcast Server v2.0.0.29/posix(bsd) Administrator Login Available Streams: 1Stream #1
NAS Summary SHOUTcast DNAS SummarySHOUTcast Server v2.0.0.29/posix(bsd) Administrator Login Available Streams: 1Stream #1
Edytowano przez patox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pliki *.conf to właśnie pliki konfiguracyjne - musisz któryś z nich wskazać przy uruchomieniu ;)
Widzę, że korzystasz z SHOUTcast DNAS 2.. W tej wersji weszły już ograniczenia licencyjne - musisz kupić licencję, żeby móc przekazywać MP3.

Tutaj masz najnowszy serwer sprzed ery 2jki: http://www.shoutcast2.com/download/sc_serv_linux_1.9.9beta.zip

Nazwę prezentera ustawiasz w polu "Genre", nazwę audycji w "Title" i chyba tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pliki *.conf to właśnie pliki konfiguracyjne - musisz któryś z nich wskazać przy uruchomieniu ;)

Widzę, że korzystasz z SHOUTcast DNAS 2.. W tej wersji weszły już ograniczenia licencyjne - musisz kupić licencję, żeby móc przekazywać MP3.

 

Tutaj masz najnowszy serwer sprzed ery 2jki: http://www.shoutcast2.com/download/sc_serv_linux_1.9.9beta.zip

 

Nazwę prezentera ustawiasz w polu "Genre", nazwę audycji w "Title" i chyba tyle..

 

 

Ja posiadam licencję

153_sc.jpg

Autopilot teraz nadaje w audio/mpeg w pilocie jest mp3 ustawione :P

I nie ważne czy z pilotem czy nadaje z komputera po prostu nie pokazuje nazwy audycji to nie jest zależne od autopilota

 

Edytowano przez patox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ref ma ktoś jakieś pomysły ? strasznie tego potrzebuje w jak najkrótszym czasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×